Hlavní obsah
Jana Nečasová přichází k soudu se svým manželem a advokátem Foto: Jan Handrejch, Právo

Soud znovu vyhověl Nečasové ve sporech o daň z luxusních darů

Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45 360 korun z náušnic za kupní cenu 378 000 korun. Spor se vrací k Městskému soudu v Praze, který původně zamítl žalobu Nečasové proti postupu finančního úřadu.

Jana Nečasová přichází k soudu se svým manželem a advokátem Foto: Jan Handrejch, Právo
Soud znovu vyhověl Nečasové ve sporech o daň z luxusních darů

Podle NSS městský soud neměl ve spise klíčové usnesení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, ze kterého vzešla informace o hodnotném daru. „Městský soud tak nemohl posoudit důvodnost námitek týkajících se tohoto usnesení, když jej neměl k dispozici a nemohl ho přezkoumat," napsal v rozhodnutí NSS.

V minulosti už Nečasová, bývalá blízká spolupracovnice a nynější manželka expremiéra Petra Nečase, uspěla také s dalšími kasačními stížnostmi ve sporech o darovací daň z kožichu, luxusních oděvů či doplňků. NSS tedy konstatoval, že finanční úřad mylně doručoval Nečasové výzvy do pražského sídla ODS na Jánský vršek.

Nečasová si adresu zvolila pro doručování v roce 2006 u Finančního úřadu pro Karlovarský kraj. Volba adresy ale nebyla účinná vůči pražskému finančnímu úřadu.

Nečasová, ještě jako Nagyová, figurovala v aféře, která vedla k pádu Nečasovy vlády v roce 2013. Za zneužití Vojenského zpravodajství dostala tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků