Hlavní obsah

Soud znovu vyhověl Nečasové ve sporech o daň z luxusních darů

2. 6. 2020, 16:36 – Brno

Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45 360 korun z náušnic za kupní cenu 378 000 korun. Spor se vrací k Městskému soudu v Praze, který původně zamítl žalobu Nečasové proti postupu finančního úřadu.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Jana Nečasová přichází k soudu se svým manželem a advokátem

Článek

Podle NSS městský soud neměl ve spise klíčové usnesení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, ze kterého vzešla informace o hodnotném daru. „Městský soud tak nemohl posoudit důvodnost námitek týkajících se tohoto usnesení, když jej neměl k dispozici a nemohl ho přezkoumat," napsal v rozhodnutí NSS.

Soud uznal Nečase vinným z křivé výpovědi, lhal kvůli manželce

Krimi

V minulosti už Nečasová, bývalá blízká spolupracovnice a nynější manželka expremiéra Petra Nečase, uspěla také s dalšími kasačními stížnostmi ve sporech o darovací daň z kožichu, luxusních oděvů či doplňků. NSS tedy konstatoval, že finanční úřad mylně doručoval Nečasové výzvy do pražského sídla ODS na Jánský vršek.

Nečasová uspěla u soudu, finanční úřad ji kontaktoval na špatné adrese

Domácí

Nečasová si adresu zvolila pro doručování v roce 2006 u Finančního úřadu pro Karlovarský kraj. Volba adresy ale nebyla účinná vůči pražskému finančnímu úřadu.

Nemravnost není trestná, řekla soudkyně a zprostila Nečasovou a Rittiga obžaloby

Krimi

Nečasová, ještě jako Nagyová, figurovala v aféře, která vedla k pádu Nečasovy vlády v roce 2013. Za zneužití Vojenského zpravodajství dostala tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy.

Soud zpřísnil Nečasové i zpravodajcům podmínky za zneužití rozvědky

Krimi

Reklama

Související články

Výběr článků