Hlavní obsah
Petr Hašek před soudem svého jednání litoval a za zranění oponenta se omluvil. Foto: Petr Kozelka, Právo

Soud potvrdil podmínku pro trenéra, který u školy v Brně postřelil muže

Za pokus o zabití muže poblíž základní školy v Brně-Žabovřeskách potvrdil ve čtvrtek olomoucký vrchní soud Petrovi Haškovi tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let. Trenér plavání postřelil otce jednoho z dětí po předchozím vyhroceném konfliktu, který vyvolal poškozený.

Petr Hašek před soudem svého jednání litoval a za zranění oponenta se omluvil. Foto: Petr Kozelka, Právo
Soud potvrdil podmínku pro trenéra, který u školy v Brně postřelil muže

Při potyčce mu vzal Hašek jeho zbraň, se kterou muž předtím střílel do vzduchu, a zasáhl jej do hrudníku. Podle obhajoby ho chtěl pouze zpacifikovat, žádala zproštění obžaloby. Soud to však odmítl.

Incident se stal na konci března 2018. Muž, kterého obžalovaný později postřelil, vedl do školy dítě na plavání a dostal se do sporu s trenérem. Rozčílilo ho, že chlapec nemohl čekat na lekci v budově. Podle svědků začal před školou nadávat a hádal se s Haškem. Konflikt se poté přesunul do nedalekého parku, kde otec dítěte vytáhl pistoli s plným zásobníkem a třikrát vystřelil do vzduchu.

Střelen do hrudníku

Obžalovaný ho pronásledoval a mezi muži nakonec začala fyzická potyčka, při které padaly rány pěstí. Hašek se mu snažil vzít zbraň, přitom nechtěně vyšel výstřel. Nakonec se zbraně zmocnil a vystřelil. Střela napadenému pronikla hrudníkem, muž byl bezprostředně ohrožen na životě. Zachráněn byl díky rychlé péči.

Hašek, který dosud nebyl nikdy stíhán, byl původně podezřelý z pokusu o vraždu a po činu byl vzat také do vazby. Trest nakonec dostal za pokus o zabití, kde mu hrozil trest tří až deseti let vězení. Podle rozhodnutí soudu Hašek musí postřelenému zaplatit nemajetkovou újmu asi 180 tisíc korun, dalších 580 tisíc Kč musí zaplatit zdravotní pojišťovně.

V případu byl nakonec souzen i samotný postřelený muž. Krajský soud v Brně mu za výtržnictví uložil podmíněný trest. Dostal rok vězení podmíněně odložený na dva a půl roku a propadnutí věci – dotčené pistole.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků