Hlavní obsah
 

Přepadená hrála mrtvou, aby si zachránila život. Lupič dostal 17,5 roku

Opakovaně ji mlátil klackem do hlavy. Přestal, až když se už nehýbala. Pak 38leté ženě sebral batoh a utekl. Za pokus o vraždu poslal ve čtvrtek Krajský soud v Plzni Bulhara Georgiho Dimitrova na 17,5 roku do vězení a vyhostil ho na dobu 10 let. Podle státní zástupkyně poškozená přežila útok cizince jen díky tomu, že předstírala smrt.

 
Přepadená hrála mrtvou, aby si zachránila život. Lupič dostal 17,5 roku

„Útok obžalovaný vedl takovou silou a do takové části těla, že musel být srozuměn s tím, že poškozenou může usmrtit,“ řekl předseda senátu Jan Hostaš. Podle něj Dimitrov útok ukončil až poté, co se žena přestala bránit a předstírala, že je mrtvá.

„Svojí duchapřítomností si poškozená v podstatě zachránila život,“ dodal Hostaš. Soud při rozhodování o výši trestu přihlédl k tomu, že Dimitrov jednal s rozmyslem a jeho motivem byla ziskuchtivost.

Sedmačtyřicetiletý Dimitrov napadl ženu loni 18. června kolem půlnoci na okraji Chebu, když šla za svým přítelem. Chvilku ji sledoval, pak jí zasadil ránu zezadu do hlavy. Žena po úderu začala křičet a utíkala směrem k silnici, kde ji agresor dohonil a znovu napadl.

„Opakovaně ji pak mlátil tupým předmětem do hlavy. Svého jednání zanechal poté, co poškozená sundala batoh ze zad, odhodila telefon a přestala se úplně hýbat,“ stojí v obžalobě.

Útočník sebral batoh i mobil a z místa odešel. Zraněnou ženu objevili dva muži z domu nedaleko silnice, kteří slyšeli ze tmy výkřik. „Ležela přímo na silnici. Trochu se hýbala a hrozně naříkala. Byla celá od krve, měla vyděšené oči a několikrát nám řekla, že umírá. Odnesli jsme ji ke krajnici, aby ji nepřejelo auto, a zavolali pomoc,“ uvedl jeden z dvojice svědků.

Došly jí síly

Napadená žena, která má navíc rakovinu a v té době měla za sebou nejdrastičtější fáze ozařování, si podle svých slov myslela, že ji chce muž zabít. „Bil mě vší silou. Už ta první rána byla hrozná. Nic přitom neříkal ani nevydával žádné zvuky. Jen mě tahal za batoh, který jsem měla na zádech,“ vypověděla žena.

Pomalu se prý smiřovala s tím, že ji útočník ubije. „Ze začátku jsem se snažila bránit. Pak mi došly síly a přestala jsem klást odpor. Bylo mi už všechno jedno,“ pokračovala poškozená. V tu chvíli jí blesklo hlavou, že by útočník mohl chtít její batoh, za který ji předtím tahal.

„Tak jsem ho sundala a odhodila pryč. Zároveň jsem položila na zem i telefon, který jsem měla v ruce. Ještě mě napadlo, že budu hrát mrtvou. Přestala jsem se úplně hýbat a svěsila hlavu. K tomu jsem sklopila oči, ale měla je stále otevřené,“ líčila žena dramatické okamžiky.

Sebral batoh

Útočník ji v ten moment přestal bít. „Posvítil si na mě baterkou, pak sebral batoh s mobilem a odešel,“ dodala. Ještě několik minut zůstala nehybně sedět, ani nedutala. „Měla jsem strach, že je někde blízko a pozoruje, jestli jsem opravdu mrtvá. Později jsem si dodala odvahu. Pomalu jsem se zvedla a po čtyřech dolezla k silnici, kde jsem si lehla. Pamatuji si, že kolem projíždělo nějaké auto, tak jsem zmobilizovala všechny síly, klekla si a mávala rukama. Nezastavilo. Pak ke mně přišli ti dva muži a zavolali mi záchranku,“ uzavřela žena.

Útočníka kriminalisté zadrželi krátce po činu. Nejprve vše popřel. Později vypověděl, že čin spáchal, ale neví, jak se to stalo. Poslední jeho verze je, že si ho na zmlácení ženy najal krajan za odměnu 300 tisíc korun.

Obžalovaný muž má podle zjištění Práva bohatý trestní rejstřík. Naposledy byl odsouzen na 10 let za loupeže a bránu věznice opustil v listopadu 2018. Je také podezřelý z loupeže v Německu, kde na něj tamní soud vydal mezinárodní zatykač.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků