Hlavní obsah
Policisté u restaurace Družba Foto: Foto Kastner

Postřelená účetní z Uherského Brodu se podle lékařů zdárně zotavuje

Sedmatřicetiletá žena, kterou dvěma střelami vážně zranil Zdeněk Kovář při svém řádění v restauraci Družba v Uherském Brodě, je podle lékařů ve stabilizovaném stavu. Plně rehabilituje a dobře zvládá i posttraumatický stres.

Policisté u restaurace Družba Foto: Foto Kastner
Postřelená účetní z Uherského Brodu se podle lékařů zdárně zotavuje

„Pacientka je mimo ohrožení života ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče chirurgického oddělení,“ uvedla ve středu mluvčí uherskohradišťské nemocnice Adéla Polehňová.

Zraněná prý plně rehabilituje a díky práci doktorů, psycholožky a péči rodiny zvládá velmi dobře i posttraumatický stres.

„Pokud nenastanou komplikace, ošetřující lékař předpokládá dobrý vývoj zdravotního stavu pacientky po stránce fyzické kondice i psychické stability,“ sdělila dále mluvčí.

Žena, která pracuje jako účetní, se stala 24. února terčem útoku třiašedesátiletého Kováře, který při střelbě v uherskobrodské restauraci Družba nejprve zastřelil osm lidí a potom i sám sebe.

Ženě se dvěma střelnými poraněními v oblasti hrudníku se podařilo z restaurace uprchnout. Záchranná služba postřelenou účetní převezla do nemocnice v Uherském Hradišti, kde podstoupila celkem dvě operace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků