Hlavní obsah
Záchranářský vrtulník převezl zraněného Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Policisty na čtyřkolce v Beskydech zasáhl blesk

Kuriózní událost se stala v neděli dopoledne ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku. Během bouřky zasáhl blesk služební čtyřkolku policejní hlídky, která projížděla horským terénem. Oba policisté byli zraněni a skončili v nemocnicích.

Záchranářský vrtulník převezl zraněného Foto: ZZS Moravskoslezského kraje
Policisty na čtyřkolce v Beskydech zasáhl blesk

„Týmy záchranné služby ošetřovaly dva členy policejní hlídky, které při výkonu služby zasáhl blesk. Jeden z nich, čtyřiatřicetiletý muž, byl energií blesku odhozen a pravděpodobně ztratil na nějakou dobu vědomí. Později však dokázal začít poskytovat první pomoc svému kolegovi. O rok starší muž byl po události v bezvědomí, patrně u něj došlo také k selhání krevního oběhu,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Na případ upozornila agentura aktu.cz.

Let vrtulníku komplikovala bouřka, nakonec se mu ale podařilo přistát. „Muž byl dále v bezvědomí, ale s pravidelnou srdeční akcí. Jeho stav však zůstával život ohrožující. Zasahující lékař u něj při vyšetření zjistil popáleniny v oblasti trupu, horní i dolní končetiny,“ sdělil mluvčí.

„Náročné ošetření zraněného musela posádka vrtulníku zvládnout ve velmi krátkém čase. Bouřková aktivita v okolí totiž zesílila a v případě prodlevy hrozila nemožnost startu vrtulníku. Ohrožen by tak byl rychlý transport postiženého do nemocnice. Leteckým záchranářům se však podařilo přepravit jej a předat do další péče urgentního příjmu fakultní nemocnice,“ dodal Humpl.

„Naši zdravotníci ho stabilizovali, ale pacient je nadále ve vážném stavu,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Druhý z policistů jevil lehčí známky zasažení bleskem. Po nezbytném vyšetření a ošetření na místě zásahu jej pozemní posádka transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, kde byl předán na oddělení centrálního příjmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků