Hlavní obsah
Při srážce dvou osobních aut u Jesenice nedaleko Prahy zemřeli v neděli ráno tři lidé. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Nehoda motorkáře zvedla rekordně tragickou bilanci. Za víkend 14 mrtvých

Aktuální víkend bude zřejmě nejtragičtější na českých silnicích v letošním roce. Od pátku zatím při dopravních nehodách zahynulo 13 lidí. V pátek při nehodách zemřeli čtyři lidé, v sobotu pět, v neděli podle dosavadních informací pět. Vyplývá to z informací policie a jejích statistik na webu.

Při srážce dvou osobních aut u Jesenice nedaleko Prahy zemřeli v neděli ráno tři lidé. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Nehoda motorkáře zvedla rekordně tragickou bilanci. Za víkend 14 mrtvých

Dosud nejtragičtější byly letos podle dostupných informací dva poslední červencové víkendy, kdy zahynulo po 12 lidech.

Zatím poslední obětí je 51letý motocyklista, který v neděli v podvečer nepřežil dopravní nehodu u Klimkovic poblíž Ostravy. Střetl se s osobním automobilem při předjíždění. Podle předběžných informací jela v jízdním pruhu směrem na Ostravu tři osobní vozidla a dva motocykly. Jeden z nich začal předjíždět a došlo ke kolizi s osobním automobilem. [celá zpráva]

Zatím nejvíce životů si o víkendu vyžádala dnešní srážka dvou osobních aut u Jesenice nedaleko Prahy. Zemřeli při ní tři lidé a další čtyři utrpěli zranění. Podle středočeské policejní mluvčí Soni Budské na silnici z Jesenice do Horních Jirčan vozidlo Suzuki se šesti lidmi vjelo ráno z neznámých příčin do protisměru a srazilo se s jiným osobním autem. [celá zpráva]

Jedna z nejtragičtějších nehod letošního srpna se stala v neděli 25. 8. u Jesenice nedaleko Prahy. Při srážce dvou aut tam tři lidé zemřeli.

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Víkendovou statistiku zvýšila na 13 mrtvých nehoda, která se kolem poledne stala u obce Nevid nedaleko Rokycan. Podle prvotních informací začal vůz hořet po nárazu do stromu, zahynul zřejmě jeho řidič. [celá zpráva]

Více obětí měla páteční čelní srážka osobního a nákladního automobilu mezi obcí Chotěbuz a částí Karviné Louky. Zemřel při ní dvaadvacetiletý řidič osobního vozu a stejně stará dívka. Její o tři roky mladší kamarádka skončila s těžkým zraněním v nemocnici. Také při této nehodě vjelo osobní auto do protisměru, podle výpovědi řidiče nákladního vozu to bylo na na rovném úseku silnice.

Člověk na silnici i motorkáři 

V sobotu zemřeli dva lidé při nehodách na severní Moravě. Časně ráno poblíž obce Bratrušov na Šumpersku přejelo osobní auto dvaadvacetiletého muže, který zřejmě usnul na silnici. Večer zahynul v Ostravě osmadvacetiletý motocyklista, který jel bez helmy a neměl oprávnění k řízení motorky. Vážná zranění při této nehodě utrpěla o šest let mladší spolujezdkyně, která také neměla helmu. [celá zpráva]

Motorkář se stal v sobotu obětí nehody také u Dřevohostic na Přerovsku, bylo mu 25 let. Podle policie jej smetl řidič terénního vozidla, který dostal smyk.

Poblíž Milevska na Písecku zemřel v sobotu kolem poledne jednasedmdesátiletý cyklista, který se při odbočování z hlavní na vedlejší komunikaci srazil s nákladním autem. Odpoledne při závodech malých motocyklů ve Vrbici na Rychnovsku narazil do stromu patnáctiletý mladík a zraněním na místě podlehl.

V srpnu dosud podle policejních statistik zahynulo na českých silnicích 50 lidí, loni to za celý srpen bylo 73 lidí. Za celé loňské prázdniny si dopravní nehody vyžádaly 140 obětí, což bylo stejně jako v roce 2011 a nejméně od roku 1990. Letos v červenci zemřelo při nehodách 70 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků