Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Na přehradě u Chebu se utopil 16letý mladík, našli ho až potápěči

Na přehradě Jesenice u Chebu v pátek večer utonul 16letý mladík. Jeho tělo našli až policejní potápěči o několik hodin později. Podle Martina Schmida z vodní záchranné služby se tragédie stala kolem deváté hodiny mimo veřejnou pláž, kde je volný přístup do vody.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Na přehradě u Chebu se utopil 16letý mladík, našli ho až potápěči

„Mladík plaval pro míč a asi 50 metrů od břehu najednou zmizel pod hladinou. V těchto místech je několikametrová hloubka a spodní proudy. Navíc pátrání komplikovala i špatná průhlednost vody. Je to malý zázrak, že se tělo vůbec našlo,“ dodal Schmid s tím, že u mladíka došlo zřejmě k nějaké zdravotní indispozici. „To zjistí až pitva,“ uzavřel Schmid.

Chebský policejní mluvčí Jakub Kopřiva doplnil, že se s největší pravděpodobností  jednalo o nešťastnou náhodu. „Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by za smrt chlapce někdo mohl,“ sdělil Kopřiva.

Podle svědků patřil mladík do party, která na břehu hrála fotbal. Do vody skočil za míčem, který jim tam vletěl. Lékař se předběžně vyjádřil v tom smyslu, že mladíkovi mohlo selhat srdce poté, co po fyzické zátěži skočil do studené vody. Teplota v přehradě nedosahuje ani dvaceti stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků