Hlavní obsah
 

Na policejní auto v Ostravě se zřítil třiapůltunový kontejner

Tři policisté z Ostravy se v úterý dopoledne takříkajíc podruhé narodili. Při jízdě ve služebním autě na ně spadl tři a půl tuny vážící kontejner. Z nehody vyvázli zdraví a živí, pouze řidič policejní octavie měl poraněnou ruku od střepů.

 
Na policejní auto v Ostravě se zřítil třiapůltunový kontejner

Ke kuriózní nehodě došlo před 11. hodinou u křižovatky ulic Švermova a Novoveská v Ostravě-Mariánských Horách. „Bylo to nepříjemné. Viděl jsem, že ten kamion už jede nestandardně, nevypadalo to vůbec dobře,“ popsal policista Jakub Ouzký.

Právě on řídil služební vůz. „Napadlo mě, že jediné, co mi zbylo, je, že můžu šlápnout na brzdy a zkusit se mu vyhnout. To se naštěstí aspoň částečně povedlo, protože kdyby se to nestalo, tak nám to asi spadne celé na střechu. Takže to dopadlo dobře,“ dodal a potvrdil, že zranění má pouze on.

Proč k pádu ocelového kontejneru určeného na starý papír došlo, není jasné. „Asi to bude na expertízu, ale myslím, že tohle by se určitě nemělo stát, takže tam k nějakému pochybení mohlo dojít,“ míní policista.

Podle svědků vezlo nákladní auto dva kontejnery. Na policejní vůz mu spadl ten z přívěsu poté, co se údajně vysokou rychlostí vřítil do zatáčky. Z poničeného policejního auta sundali kontejner hasiči pomocí přivolaného jeřábu.

Na policejní auto se zřítil kontejner

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků