Hlavní obsah
 

Na Olomoucku hořelo v zemědělském areálu, škoda je osm milionů

Škodu přesahující osm milionů korun způsobil požár, který vypukl v sobotu časně ráno v zemědělském areálu v Suchonicích na Olomoucku. Plameny tam zachvátily provozovnu, která zpracovává dřevní hmotu na štěpku pro otop. Právo o tom informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 
Na Olomoucku hořelo v zemědělském areálu, škoda je osm milionů

Požár vypukl před půl třetí ranní. Hasičům, kterých se na místo sjelo několik desítek z širokého okolí, komplikoval zásah silný žár a vítr, vodu k hašení museli kvůli pokles tlaku v hydrantovém soustavě dopravovat cisternami.

„Požár zasáhl nejen stovky tun palivového materiálu. Hasiči museli ochlazovat i ohněm zasaženou technologii, stroje i vyvážecí techniku,“ uvedl mluvčí. Hasiči budou podle něj na místě zřejmě ještě celé dopoledne.

„Budeme tu již spíše z bezpečnostních důvodů v omezeném stavu, protože bylo rozhodnuto, že skladované palivo se nechá pod kontrolou vyhořet. Majitel prozatím hovoří o škodě přesahující osm milionů korun,“ doplnil Hošák s tím, že ke zranění při požáru nedošlo. Příčina jeho vzniku je předmětem šetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků