Hlavní obsah
Strážníci předali v sobotu policii a záchranářům bezdomovce s koronavirem. Foto: Městská policie Mladá Boleslav

Muž nakažený covidem utekl z izolace oknem

Nakažený bezdomovec utekl z izolace oknem. Incident se stal v sobotu odpoledne v Mladé Boleslavi. „Pracovníci nám nahlásili, že jeden nakažený klient s koronavirem utekl u objektu v Nádražní ulici. Přitom věděl, že je pozitivně testovaný na covid a věděl, že nesmí onemocnění šířit,“ uvedl ředitel mladoboleslavské městské policie Tomáš Kypta.

Strážníci předali v sobotu policii a záchranářům bezdomovce s koronavirem. Foto: Městská policie Mladá Boleslav
Muž nakažený covidem utekl z izolace oknem

Po uprchlém muži hned začali strážníci pátrat. Po třech hodinách ho lapili v Havlíčkově ulici. „Předali jsme ho Policii ČR, která si ho převzala,“ dodal Kypta a policie to potvrdila.

„Muž je podezřelý z trestného činu šíření nakažlivé nemoci,“ uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Nákaza se prokázala mezi mladoboleslavskými bezdomovci minulý týden. Ve zdejším středisku Naděje byl potvrzen covid u jedné z klientek, která ve středisku přespávala. Kvůli tomu putovali další spolunocležníci do karantény v Nádražní ulici. Celkem tam zatím skončilo čtyřicet dalších bezdomovců.

Někteří ale mezi noclehem a prokázáním nemoci z Naděje odešli. Hygienici proto dali městské policii seznam lidí, kteří v Naději s nakaženou pobývali.

„Před třemi dny jsme jednoho našli. Neposadili jsme ho do auta, ale pěšky jsme s ním došli do nemocnice na testy. V tomhle případě ale muž nevěděl, že se setkal s nakaženou. V sobotu jsme ale řešili dalšího bezdomovce, který tvrdil, že nakažený je. Stejně jako u uprchlého jsme k němu volali Policii ČR, která si vyžádala i záchranku a převoz do nemocnice,“ dodal Kypta, podle něhož zbývá ještě najít asi pětici lidí, kteří se v Naději s nakaženou setkali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků