Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Recidivista hrozil dvěma neznámým lidem podřezáním. Vyšetřují ho na svobodě

Rok až pět let vězení nebo peněžitý trest hrozí muži, který podle policie na Nový rok na Jindřichohradecku hrozil s kapesním nožem v ruce ženě a muži, že je podřeže. Ani jednoho neznal a do jejich bytu vnikl neoprávněně. Policie navrhla na muže, který už byl v minulosti trestaný, uvalit vazbu. Státní zástupce to ale odmítl. Obviněný muž je tak stíhán na svobodě.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Recidivista hrozil dvěma neznámým lidem podřezáním. Vyšetřují ho na svobodě

Podle informací ČTK navrhl státní zástupce předběžné opatření, kdy se muž nesmí stýkat s lidmi, které napadl.

Případ se stal 1. ledna kolem jedné ráno v bytovém domě v jedné obci u Dačic. Obviněný muž přijel ze Znojma autem, chtěl si podle policie 'vyřídit účty' s jiným mužem.

„Kopal do dveří bytu a přitom křičel a vulgárně nadával přes dveře muži, který v bytě bydlí, ať otevře," uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.  Hrozil, že ho zabije a podřeže, muž mu ale neotevřel.

Pak agresor sešel o patro níž, kde začal kopat do dveří dalšího bytu. Otevřel mu muž, agresor ho odstrčil a s kapesním zavíracím nožem vešel do chodby bytu. Dalšího muže v bytě udeřil pěstí do hlavy a křičel, že ho zabije a uřízne mu hlavu. "Poškozenému se podařilo z bytu utéct," uvedla mluvčí.

Chtěl se vybít 

V ložnici stejného bytu udeřil několikrát do hlavy pěstí ženu, povalil ji na zem, kopal do nohy a křičel, že jí uřízne ruce a podřeže ji. Odtrhl je od sebe muž, který útočníkovi původně otevřel dveře. Agresor pak odjel.

"Muže a ženu neznal, chtěl cílit útok proti muži, který bydlí v druhém patře, ale nikdo mu neotevřel. Jak byl nabuzený, že někomu potřebuje vyčinit, sešel o patro výš a tam se mu to povedlo. U cizích lidí, ke kterým nemá žádnou vazbu," řekla mluvčí.

Policie recidivistu zadržela 2. ledna ve Znojmě a eskortovala do policejní budovy v Jindřichově Hradci, kde skončil v cele. Stíhán je ale nyní po zásahu státního zástupce na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků