Hlavní obsah
Roman Janoušek v roce 2014 Foto: Milan Malíček, Právo

Lobbistu Janouška přesunuli na Ruzyň

Odsouzený lobbista Roman Janoušek už si neodpykává trest 4,5 roku vězení za sražení chodkyně v opilosti v pražské pankrácké věznici a tamní nemocnici. Vězeňská služba ČR (VS) jej přesunula do jiné z věznic v metropoli, na Ruzyň. Serveru Ekonomický deník to potvrdila mluvčí VS Markéta Prunerová. Údajně už prý pominuly důvody, kvůli kterým musel být Janoušek zařazen v zařízení s nemocnicí.

Roman Janoušek v roce 2014 Foto: Milan Malíček, Právo
Lobbistu Janouška přesunuli na Ruzyň

„Ano, mohu potvrdit, že odsouzený Roman Janoušek byl přemístěn do ruzyňské věznice. Stejně jako všechna další vězeňská zařízení, tak i Vazební věznice Praha-Ruzyně disponuje zdravotním střediskem a odsouzeným a obviněným zajišťuje lékařskou péči. Migrace odsouzených mezi věznicemi je běžná,“ řekla serveru Prunerová.

Roman Janoušek byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky poté, co v roce 2012 srazil autem na přechodu ženu a ujel. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016, kdy byl kvůli zdravotním problémům předčasně propuštěn.

Trest mu pak byl opakovaně soudy přerušován s tím, že pobyt za mřížemi by podle lékařů ohrozil jeho život. Naposledy se tak stalo letos v dubnu, kdy o přerušení rozhodl brněnský krajský soud. Pak ale koncem června Vrchní soud v Olomouci zrušil usnesení soudců a nařídil, že se má lobbista vrátit do vězení, protože jeho zdravotní stav to umožňuje.

„Jednotlivá zranění si způsobil sám a zdravotní stav si měl zhoršit nadměrným požíváním alkoholu a dalších návykových látek, přesto provozoval sportovní činnost, při níž se dále poranil,“ uvedl v červenci mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik.

Lobbista do pankrácké věznice zamířil 22. července.          

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků