Hlavní obsah
 

Klidným hlasem řekl, že to zapálil. Svědkyně popsala tragický požár v Bohumíně

Svědkyně požáru panelového domu v Bohumíně Karin Šípková uvedla, že policie zadržela podezřelého ihned po příjezdu a ten se jim k zapálení bytu přiznal. Řekla to na místě reportérovi Práva. Při požáru zemřelo 11 lidí včetně tří dětí. Dalších 13 lidí bylo zraněno, včetně dvou hasičů a jednoho policisty.

 
Klidným hlasem řekl, že to zapálil. Svědkyně popsala tragický požár v Bohumíně

„Přijela jsem domu a najednou vidím, jak se dýmá nad barákem. Hned jsem volala hasiče. Syn šel na druhou stranu a říkal, že jsou lidi na balkoně a přelézají, protože neměli kam utéct. Jedna paní se bála přelézt a utíkala do bytu a zpět,“ uvedla svědkyně.

Podle jejich slov následně viděla pět lidí, kteří vyskočili z okna. „Měla jsem tam malého vnuka, kterému jsem zakrývala oči,“ konstatovala Šípková.

Jak dále doplnila, policejní hlídka byla na místě do dvou minut. „Zadrželi pána a ptali se ho, jestli to zapálil. On jim s klidným hlasem řekl, že ano. Prý to udělal jen tak. Dali mu želízka a naložili ho do auta. Proslýchá se tady, že to byly neshody,“ sdělila svědkyně.

Tragický požár v Bohumíně

Video: Aleš Honuš, Právo

Zadržení podezřelého potvrdil také ministr vnitra Jan Hamáček. „Osoba byla zadržena v bezprostředním okolí. Vypadá to, že to byl někdo z nejbližšího okolí bytu, pravděpodobně se jednalo o nějaké dlouhodobé sousedské spory. Momentálně je muž v režimu zadržení a bude vyslýchán,“ řekl České televizi Hamáček.

Požár v bytě vypukl krátce před šestou hodinou odpoledne. Zemřelo při něm 11 lidí včetně tří dětí z jednoho bytu v 11. patře. Dalších deset lidí bylo zraněno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků