Hlavní obsah

Kamarádovi z mokré čtvrti měl odseknout hlavu sekerou. Byly to jen lehčí rány, řekl u soudu

Dvacet ran sekyrou a téměř odseknutá hlava kamaráda je podle obžaloby výsledkem březnového popíjení v pražském Hloubětíně. Dvaašedesátiletý Robert Turek, který je z vraždy obžalovaný, u Městského soudu v Praze ve čtvrtek prohlásil, že se cítí nevinný. Kamaráda prý „vzal třemi lehčími ranami“. Turkovi hrozí až dvacetileté vězení, případně i výjimečný trest.

Kamarádovi z mokré čtvrti měl odseknout hlavu sekerou. Byly to jen lehčí rány, řekl u soudu

Turek se svým o tři roky mladším známým, který u něj byl na návštěvě letos počátkem března, tři dny popíjel alkohol u sebe v bytě v pražském Hloubětíně. Po třídenním alkoholickém maratonu Turkův kamarád usnul na jeho posteli a Turek ho podle obžaloby napadl lesáckou sekyrou s výškou kovové hlavy téměř dvacet centimetrů.

Tu si vybral ze svého arzenálu, který měl pod postelí, kde měl mimo jiné například i mačetu či bodák. Podle státního zástupce Turek útočil „nejspíše z pocitu křivdy za předchozí zneužívání a okrádání ze strany bezdomovců a sociálně vyloučených, do jejichž řad poškozený rovněž patřil.“

Turek muži zasadil podle obžaloby až dvacet ran, kterými mu téměř odsekl hlavu od trupu. Mimo jiné mu přesekl krční páteř i míchu.

„Chtěl bych říct, že se cítím nevinný. Určitě,“ komentoval přednesenou obžalobu Turek a jal se popisovat, co útoku předcházelo. V pátek před činem si šel prý nakoupit a chystal se na víkendový pobyt na chatě. Koupil si i několik piv a sednul si do parku na lavičku a plánoval si víkend. Přišel k němu jeho známý s tím, jestli by ho Turek nevzal k sobě. Muž ještě zašel nakoupit nějaké to pití.

„Tak jsme popíjeli, popíjeli... asi jsme to teda přehnali, vypili jsme toho hodně,“ vzpomínal Turek. Po blíže nespecifikované době oba usoudili, že je na čase si jít lehnout. Plán podle Turka byl, že on bude spát u sebe na posteli a jeho známý si lehne na zem. Jenže se tak nakonec prý nestalo.

„Já jsem se probudil v noci a von najednou byl v tý posteli. Měl jsem zmatek v hlavě, že neměl bejt v tý posteli,“ uvedl Turek. „Vzal jsem tu sekeru a vzal jsem ho třema ranama, ale nějakejma lehčíma,“ prohlásil. Sekyru měl prý připravenou u postele na odvoz na chatu.

Nevnímal prý vůbec, co dělá. „Neměl jsem prakticky absolutně žádnej důvod tomu člověku ublížit,“ dodal obžalovaný.

Potom si podle svých slov někam lehl a usnul. Probudila ho až teta s tím, že má jet na tu chatu. Když zjistil, že má v bytě mrtvolu, zavolal policii, která ho po příjezdu zadržela.

Turek podle znalců trpí škodlivým zneužíváním alkoholu, není ale na něm silně závislý. V době činu mohl mít podle zpětného výpočtu přes tři promile alkoholu v krvi.

Soud pokračuje výslechem svědků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků