Hlavní obsah
Martin Novotný přichází k soudu Foto: Patrik Biskup, Právo

Expolicistu a jeho komplice, kteří měli uvláčet za autem soka v lásce, pustil soud z vazby

Z vazby v pondělí propustil Krajský soud v Plzni bývalého policistu Martina Novotného (40) a jeho komplice Aleše Šeptáka (46), kteří podle obžaloby měli před 11 lety zavraždit Tomáše P. (37) z Aše. Oběť údajně přivázali za auto a uvláčeli k smrti.

Martin Novotný přichází k soudu Foto: Patrik Biskup, Právo
Expolicistu a jeho komplice, kteří měli uvláčet za autem soka v lásce, pustil soud z vazby

„O propuštění obou obžalovaných rozhodl soud během hlavního líčení. Nechal jsem si lhůtu pro případnou stížnost, která ale nemá odkladný účinek soudního rozhodnutí, čili oba jsou již na svobodě,“ řekl Právu žalobce Roman Šustáček.

Podle něj je dokazování už téměř u konce. „Soud chce ještě doslechnout utajovaného svědka, který je ale na tom zdravotně velmi špatně a bude schopen výslechu nejdřív za dva měsíce. To je také zřejmě důvod, proč soud nechce obžalované držet ve vazbě, kde jsou od loňského června,“ dodal státní zástupce.

Novotný i Šepták od začátku vinu popírají. „Poškozeného nejprve zbili, pak jej naložili do auta a odvezli za město. Tam mu k opasku u kalhot přivázali lano, druhý konec upevnili za automobil a vlekli jej více než dva kilometry po klikaté silničce s hrubým povrchem. Pak tělo odvázali a pohodili ke krajnici,“ stojí v obžalobě.

Vláčeli ho živého

Mladík musel prožívat obrovská muka. Znalci totiž potvrdili, že ho pachatelé uvázali za auto živého. Zemřel až na následky devastujících poranění během smýkání.

Aleš Šepták přichází k soudu

Foto: Patrik Biskup, Právo

Motivem činu měla být žárlivost. Novotnému se prý nelíbilo, že si poškozený chce něco začít s jeho přítelkyní. Měsíc před vraždou se prý oba muži kvůli tomu pohádali v baru. „Nech ji být. Není pro tebe,“ zaslechl tam jeden ze svědků, jak Novotný Tomáši P. důrazně domlouvá. Tehdy tam došlo i na šťouchance, dvojici pak zklidnil místní vyhazovač Aleš Šepták, který podle obžaloby tehdy vozidlo s vláčeným mužem řídil.

Klíčovým důkazem státního zástupce je utajený svědek, který oba podezřelé údajně poznal. Tvrdí, že se tehdy s nimi náhodně míjel na silničce vedoucí z vesničky Podhradí k přehradě Bílý Halštrov právě v okamžiku, kdy za autem vláčeli oběť.

Myslel, že jde o legraci

Byla sice hluboká tma, ale když se obě vozidla dostala na úroveň bývalé textilní továrny, rozsvítila se v reakci na pohyb halogenová světla u budovy.
„Viděl jsem na řidiče i na muže, co seděl za ním. Oba je znám, ale oni mne ne. Jeden z nich se mi díval přímo do očí a byl pořádně vykulený,“ uvádí svědek ve své výpovědi, se kterou Právo seznámil důvěryhodný zdroj.

Pak si všiml, že táhnou za autem člověka. „Nejdřív jsem si myslel, že se jedná o nějaký gag, srandu nebo trik. Vůbec mě nenapadlo, že to může být skutečné. Jel jsem dál, ale pořád mi to vrtalo hlavou. Tak jsem se po chvilce otočil, že to auto dojedu. Zahlédl jsem ho už na hlavní silnici, a než jsem tam dojel, zmizelo mi z dohledu,“ řekl svědek vyšetřovatelům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků