Hlavní obsah
 

Brutální útok expartnerka přežila, soud muže poslal na 17,5 roku do vězení

Na 17,5 roku za mříže poslal ve čtvrtek Vrchní soud (VS) v Olomouci Miroslava Štembírka (38) z Paskova za to, že se loni v únoru pokusil v šatně školky nožem ubodat bývalou partnerku. Potvrdil tak verdikt Krajského soudu v Brně z loňského 9. listopadu, proti kterému se odvolali jak obžalovaný, tak státní zástupce.

 
Brutální útok expartnerka přežila, soud muže poslal na 17,5 roku do vězení

„Odvolání jsme zamítli jako nedůvodná. Se závěry krajského soudu jsme se ztotožnili ve všech směrech. Proto nebyl důvod ani v otázce trestu cokoliv měnit. Ten je zákonný a přiměřený,“ řekl Právu mluvčí VS Vladimír Lichnovský s tím, že není pochyb o tom, že obžalovaný chtěl vraždit.

„Navíc si počínal zvláště surovým způsobem po předchozím uvážení. Jeho brutalita byla značná. Už prvním bodnutím zalomil špičku nože do lebky postižené a i pak pokračoval v masivním útoku. Na druhé straně, pro výjimečný trest, který požadoval státní zástupce, nebyly splněny podmínky. Šlo v uvozovkách jen o pokus vraždy,“ vysvětlil verdikt olomouckého VS Lichnovský.

Štembírek na ženu, s níž má čtyři děti, brutálně zaútočil po krátké hádce 26. února 2016 v budově mateřské školy v ulici J. Myslivečka ve Frýdku-Místku, kam si přišla pro syna. Když se snažila uniknout, podkopl jí nohy a ležící ženu začal bodat. Celkem jí zasadil sedmadvacet ran, dvanáct z nich mířilo na hlavu. S řáděním přestal až poté, co do místnosti nahlédl jejich syn, kterého předtím odvedl do herny.

Napadená přežila jen souhrou šťastných okolností a díky rychlé lékařské pomoci. Utrpěla například krvácení do mozku, mnoho zlomenin a přerušení nervů vedoucích k oku.

Štembírek má základní vzdělání a nikde nepracoval. V minulosti již byl za výhrůžky a pronásledování družky, s níž žil třináct let, odsouzen k obecně prospěšným pracím. Tvrdil, že vraždit nechtěl. Měl prý v úmyslu ženě jen ublížit. Argumentoval tím, že před několika měsíci ho vyhodila z bytu, odmítala s ním komunikovat a on se nemohl stýkat s dětmi. V opačném případě by se podle něj „nic nestalo“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků