Hlavní obsah
 

Agresivní řidič najel do mužů, kteří řídili dopravu. Nechtěl čekat v koloně

Z těžkého ublížení na zdraví a z výtržnictví obvinili policisté 45letého muže, který v pondělí autem úmyslně najížděl do dvou lidí u Krásna na Sokolovsku. Muži řídili v době krátkodobé uzavírky dopravu na silnici do Bečova nad Teplou. Agresivní řidič ale ve frontě čekat nechtěl. Do vazby ho soud nevzal.

 
Agresivní řidič najel do mužů, kteří řídili dopravu. Nechtěl čekat v koloně

Pětačtyřicetiletý muž řídil podle policie osobní vozidlo značky Ford a u parkoviště u krásenské rozhledny musel zastavit v koloně vozidel stojících v důsledku krátkodobého uzavření vozovky kvůli natáčení reklamy. Provoz v tu chvíli řídili pořadatelé.

Po krátkém stání obviněný řidič vyjel s vozidlem z kolony do protisměru a dojel až k pětačtyřicetiletému muži, který v reflexním oděvu zajišťoval uzavření silnice, vysokou rychlostí se proti němu rozjel a narazil do jeho nohou.

„V důsledku nárazu muž přepadl horní polovinou těla na kapotu vozidla a poté uskočil mimo vozovku. Řidič následně zastavil a vedl krátkou slovní rozepři s poškozeným. Když zjistil, že si telefonem přivolává lékařskou pomoc a Policii ČR, opětovně se s vozidlem rozjel.

V jízdní dráze mu však stál čtyřiapadesátiletý spolupracovník sraženého muže, který se mu snažil zabránit v opuštění místa. Řidič však při popojíždění opakovaně narážel vozidlem do jeho těla až do doby, než byl muž donucen odstoupit z jízdní dráhy jeho vozidla. Poté z místa ujel," uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Sražený muž vyhledal lékařské ošetření v nemocnici, druhý poškozený neutrpěl žádné zranění. Policejní hlídky, které na místo ihned vyjely, agresivního řidiče zastavily nedaleko Bečova a předvedly jej na policejní služebnu. Obviněný muž byl v minulosti několikrát soudně trestán, kromě jiného ho Krajský soud v Plzni odsoudil za vraždu. V případě prokázání viny mu hrozí pět až dvanáct let vězení.

Auto, kterým řidič najel do muže.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků