Požár se hasil celou noc, po zhruba 12 hodinách zásahu se ho kolem jedné hodiny v noci podařilo lokalizovat.

Do vzduchu se podle slov mluvčího pražských hasičů Martina Kavky pro Českou televizi dostal například chlorovodík. „Vymezili jsme perimetr, lidé by vůbec neměli vycházet ven,” řekl Kavka. Týká se to okruhu zhruba jeden kilometr od místa požáru. Lidi z okolních ulic vykázali policisté.

V osm hodin večer na místo přijely další jednotky, hasiči se snažili, aby se oheň nerozšířil na blízkou truhlárnu. Nasadili kvůli tomu zařízení Cobra, které ochlazuje okolní vzduch.

FOTO: Kateřina Severová, Právo

Kolem deváté hodiny večer se dostali dovnitř do objektu. Podle zpravodaje Novinek na místě byly vevnitř uskladněny všechny možné věci, byl tam i autoservis. V budově se propadají stropy.

Do vzduchu večer vzlétl vrtulník s termovizí a zkontroloval, kterým směrem se oblaka dýmu šíří. Největší koncentrace škodlivin byla podle slov ředitele pražských hasičů Romana Hlinovského pro ČTK pochopitelně kolem místa požáru, škodliviny se šířily i do dalších pražských čtvrtí jižním a západním směrem.

Vyhlášený nejvyšší stupeň poplachu znamená zapojení všech hasičů z kraje, případně i z celorepublikové centrály. V okolí požáru kolabovala hydrantová síť. Jeden z hasičů skončil kvůli vyčerpání v nemocnici a evakuováni museli být tři lidé. Celkem devět hasičů vyhledalo lékařské ošetření.

Hasič u požáru haly v pražské Hostivaři

Hasič u požáru haly v pražské Hostivaři

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Způsobenou škodu hasiči odhadují na několik desítek miliónů korun.

"Nejsme si jisti, co tam hoří. Měly by to být nějaké sklady, snad by to měly být sklady molitanu. V místě požáru došlo k výbuchu," informovali hasiči.

Čtěte také:
Hasičům v Hostivaři pomáhá vrtulník s bambi vakem i speciální robot

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky je možné, že v areálu explodovaly tlakové lahve. „Počítali jsme s tím,” řekl Kavka České televizi.

Požár haly v přažské Hostivaři.

Požár haly v přažské Hostivaři.

FOTO: ČTK

Podle informací Novinek v tovární hale hoří polystyren a pneumatiky. Hasiči se během dne přímo k požáru vůbec nedostali. Oheň likvidovali pomoci vrtulníku s tzv. bambi vakem a z výškových plošin. Vrtulník byl večer odvolán.

Požár haly v přažské Hostivaři.

Vrtulník s tzv. bambi vakem.

FOTO: ČTK

Hasiči nejprve uvedli, že halu o rozměrech 20 krát 60 metrů požár zasáhl v plném rozsahu. Před 14:30 se konstrukce haly propadla a plocha požářiště se zvětšila na 60 krát 150 metrů.

Hasiči likvidují požár v pražské Hostivaři

Hasiči likvidují požár v pražské Hostivaři

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Do boje s plameny se zapojil i vrtulník

 

Do akce musí všichni pražští hasiči

Na místě byla zřízena dvě čerpací stanoviště, ale množství vody je nedostačující, takže na místo míří další cisterny.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Požár haly v pražské Hostivaři

Na místě požáru se podle Kavky postupně vystřídají prakticky všechny jednotky z Prahy. Na místo jsou sváženi také dobrovolní a podnikoví hasiči. Podle informací ČTK s plameny bojuje na 120 hasičů.

Zasahuje i šest dobrovolných jednotek a chemická služba z Petřin.

Policie kvůli požáru ulici U továren i okolní ulice zcela uzavřela a nechala vypnout přívod elektřiny do celého objektu. Chemici už měří množství škodlivin v ovzduší.