„Na základě vyhodnocení znaleckých posudků v oblasti zdravotnictví a letectví a dalších zjištěných skutečností zahájila Vojenská policie trestní stíhání pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti proti vojákovi v činné službě, který při přistávacím manévru dopadl do skupiny osob,“ uvedla Haberová.

Vyšetřování podle ní dále pokračuje. Nikdo další obviněn nebyl.

Pád se odehrál krátce po druhé hodině odpoledne 23. září při závěrečném seskoku. Podle záchranářů utrpěl zranění 36letý výsadkář a žena. Oba byli převezeni do nemocnice. Zraněno bylo také dítě, které ale k lékaři odvezl otec.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři pomáhají zraněným

Podle tehdejšího vyjádření armády mohl za pád poryv větru, který odnesl parašutistu mezi diváky. Tam voják srazil oplocení a dva lidi.

Ozvala se rána

Novinkám pád krátce po události popsal jeden ze svědků. „Stál jsem na druhé straně. Najednou se ve vzduchu objevil vrtulník a vyskočilo osm lidí. Měli tam připravený oranžový kříž, kde měli dosednout mezi vrtulníky. První, druhý normálně přistáli, tenhle byl třetí nebo čtvrtý, který najednou dopadl na mobilní zábradlí a diváky,” popsal divák, který pád nahrál na video.

Pád podle něj nikdo nečekal. Prý se prostě najednou ozvala rána a všichni přítomní na místě přihlíželi jen tomu, jak padák pomalu dopadá na zem za výsadkářem.