Rodinná tragédie se odehrála letos o prázdninách v kuchyni rodinného domu v jedné z obcí na Brněnsku.

„Obžalovaný v důsledku dlouhodobých konfliktů a po bezprostředním slovním napadení od druha jeho dcery se rozhodl tohoto usmrtit. Vzal si proto nabitou jednorannou sportovní pistoli a další dva náboje a asi z jednoho a půl metru střelil oběť přímo do čela,“ prohlásila v obžalobě státní zástupkyně Ludmila Doležalová.

Šel jsem pro pistoli a picnul jsem ho mezi oči.obžalovaný

Krška se po střelbě snažil ještě pistoli znovu nabít, v tom mu ale zabránil jeho vnuk. Postřeleného muže záchranáři převezli do nemocnice, tam ale svému zranění podlehl.

Leoš Krška k soudu téměř nemohl dojít

Leoš Krška k soudu téměř nemohl dojít.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Chtěl ho prý postrašit

Krška, který téměř nebyl schopen dojít do jednací síně z eskortní místnosti a ostraha ho musela při chůzi neustále podpírat, před soudem nic nezatajoval. Osudný den se prý díval na televizi, když k němu přiběhl přítel jeho dcery. Byl prý rozčílený a škrábl ho do nosu.

„Byl hrozně agresivní, ubližoval mi, nadával mi, hádali jsme se každou chvíli. Jemu vadilo všechno. Že jsem starý, že špatně chodím,“ stěžoval si u soudu Krška.

Po tomto napadení prý už pohár trpělivosti přetekl. „Sebral jsem se, šel jsem pro pistoli a picnul jsem ho mezi oči. Neměl jsem brýle, takže jsem špatně viděl, spíš jsem ho chtěl postrašit. Ale nevyšlo to. Chtěl jsem střílet spíš nad něj do stropu, byl jsem v afektu,“ hájil se před soudem.

Vražednou zbraň si Krška koupil před čtyřiceti lety na burze v Brně bez patřičného povolení. Případ pokračuje před brněnským soudem dalším dokazováním.