Strážníci v pondělí museli zaměřit své síly na mulu, která postávala na autobusové zastávce v ulici Antonína Procházky. „Podle volajících stál na autobusové zastávce nikým nehlídaný poník,“ uvedl v úterý mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci ovšem po příjezdu na místo odhalili, že se nejedná o poníka, nýbrž o mulu. „Poměrně plachého křížence nakonec v tamní zástavbě následovalo a obklíčilo hned několik hlídek strážníků i policistů, protože neustále popocházel mezi chodníkem a vozovkou,“ popsal Ghanem.

Strážníkům se nakonec podařilo zvíře chytit za ohlávku a dovést jej šťastné majitelce. Ta měla navíc obavu, že mulu někdo pustil záměrně. Celou věc si tak přebrala policie.

Ovce na dálnici

K druhému netradičnímu odchytu došlo ve čtvrtek na dálnici D1. Na 193. kilometru tam mezi jedoucími auty zmateně pobíhaly tři ovce. Na místo strážníky povolali příslušníci dálniční policie, kteří si se zvířaty nevěděli rady.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Ovce strážníci zastihli vedle dálnice.

„V době příjezdu strážníků se vystresovaná zvířata choulila za svodidly pod mýtnou bránou,“ informoval mluvčí strážníků. Hlídky strážníků i dálničních policistů tak musely postupovat velice opatrně, hrozilo totiž, že by zvířata mohla vběhnout zpět na dálnici.

Všechny tři ovce nakonec byly odchyceny a naloženy do odchytového vozidla. „Z dálnice je odchytová služba městské policie odvezla, a vzhledem k tomu, že v danou chvíli nebylo možné určit majitele, umístila je do Slatiny k chovateli, který jim zajistí dočasnou péči,“ doplnil Ghanem.