Rozhovor se 24letým mladíkem přinesla TV Nova. „Přišel jsem s kamarádem do restaurace na oběd a z ničeho nic tam vtrhl týpek, který vytáhl zbraně a začal chladnokrevně střílet po lidech,“ vylíčil začátek masakru Jiří Nesázel.

Okamžitě se schoval pod stůl a čekal, jak se bude událost vyvíjet. „Byly to jenom sekundy, viděl jsem, jak stoly padaly, lidi křičeli a střelbu, hlavně tu střelbu,“ řekl.

„Už jsem si myslel, že jsem mrtvý, že jsem to někde koupil. Najednou ale bylo ticho, možná přebíjel, tak jsem musel jednat. Uchopil jsem židli a rozběhl jsem se proti němu,“ pokračoval.

Židlí Kováře zasáhl do krku a umožnil tak sobě a dvěma dalším lidem utéct. „Sám jsem se divil tomu, že jsem tak jednal, asi to byl pud sebezáchovy,“ uzavřel mladík.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Střelba v Uherském Brodě

Střelec vnikl do restaurace Družba v úterý kolem 12.30 hod. a zastřelil sedm mužů a jednu ženu. Pak zavolal do TV Prima, aby na svůj čin upozornil, a o několik desítek minut později se zastřelil. Terčem útoku se stala také účetní, která utrpěla těžké zranění. Nyní je mimo ohrožení života v nemocnici.

Jediný, kdo střelbu přežil bez zranění, byl host restaurace, který se skoro na dvě hodiny ukryl na WC. Zachránilo se také osm lidí, kteří utekli zadním vchodem. Útočník si na začátku roku obnovil zbrojní průkaz, který měl vydaný od roku 2000. Jeho příbuzným se to ale nelíbilo. [celá zpráva]

Sedm mužů, jedna žena a útočník - sebevrah. V restauraci zemřelo devět lidí
Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal střelec do TV Prima
Vypadalo to tam jako na jatkách, řekl svědek masakru v Brodě
Střelec z Brodu vyjednával o rukojmích, i když už byli mrtví
Osm lidí se zachránilo útěkem zadním vchodem
Muž začal na hlídku pálit zpoza baru, museli povolat posily
Hrdina z Uherského Brodu: Vzal židli a přetáhl střelce, pak rukojmí utekli
S uherskobrodským vrahem se v osudný den setkal ve dveřích jiné restaurace i starosta
Útočník v restauraci střílel revolverem a pistolí, obě zbraně měl legálně
Trvalo to všechno strašně dlouho, popsal muž, který slyšel vraždění osmi nevinných lidí