Třiapadesátiletý Vladimír Viceník patří k častým návštěvníkům restaurace. V úterý ale skončil v práci dříve, a tak oblíbené "meníčko" za 65 korun vynechal. "Chodíme na oběd dříve, asi by nás to nepotkalo. Vaří tady dobře, klasickou českou kuchyni. Obsluha je rychlá, je to dobrá a hojně navštěvovaná restaurace," chválil Viceník.

Sedm mužů, jedna žena a útočník - sebevrah. V restauraci zemřelo devět lidí
Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal střelec do TV Prima
Vypadalo to tam jako na jatkách, řekl svědek masakru v Brodě
Střelec z Brodu vyjednával o rukojmích, i když už byli mrtví
Osm lidí se zachránilo útěkem zadním vchodem
Muž začal na hlídku pálit zpoza baru, museli povolat posily
Hrdina z Uherského Brodu: Vzal židli a přetáhl střelce, pak rukojmí utekli
S uherskobrodským vrahem se v osudný den setkal ve dveřích jiné restaurace i starosta
Útočník v restauraci střílel revolverem a pistolí, obě zbraně měl legálně
Trvalo to všechno strašně dlouho, popsal muž, který slyšel vraždění osmi nevinných lidí

Tragickou střelbu nemohl pochopit. "Bylo tam asi už jen pár štamgastů, kteří zůstávají po obědě na pivo. Kdyby se to událo dříve, restaurace by byla plná. Mohl to být daleko větší masakr,“ podotkl Viceník.

U restaurace pokládají lidé svíčky

U restaurace pokládají lidé svíčky

FOTO: Radovan Stoklasa, Reuters

Třiapadesátník řekl, že většinu ze štamgastů zná od vidění. „Nevím, kdo tam zůstal. To se zjistí až zítra nebo až z parte. Je to smutné,“ dodal.

Zaměstnance akvaparku střelec nestihl

Do restaurace pravidelně chodí také zaměstnanci nedalekého akvaparku, i osudné úterý tam někteří obědvali. Naštěstí se vrátili už kolem poledne. "Nedokážu myslet na to, že by tam někdo z nich byl. Ale zůstali tam jiní, které asi budeme znát. Je to nepředstavitelná tragédie," řekl ředitel Centra pohybových aktivit Delfín Vlastimil Šmíd.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Střelba v Uherském Brodě

Obavu o životy svých "štamgastů" měl i Lukáš Jurčička, provozovatel restaurace stojící přes křižovatku naproti Družby. "Dvěma chlapům, kteří chodí k nám do hospody, jsem zkoušel volat. Neberou telefony, snad tam někdo z nich nezůstal. Je to hrůza, nechápu, co se děje. Jsem z toho zděšený. Dělám v hospodě 18 let, co můžu čekat tady já?" řekl hostinský.