O postupu ve vyšetřování případu informovala v pátek policejní mluvčí Petra Vedrová.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Kriminalistům se podařilo zjistit, že třiapadesátiletý Rakušan trpěl demencí a v inkriminovaný den odjel z domu k lékaři, kam už však nedorazil a místo toho se dostal na území České republiky a několik hodin se zde pohyboval,“ uvedla Vedrová.

Policisté podle ní zjistili, že muž po dálnici jel ve správném směru až na 181. kilometr, kde vjel z neznámých důvodů do protisměru. Podle rakouské policie byl Rakušan zkušený řidič. Testy prokázaly, že před jízdou nepil alkohol ani nebyl pod vlivem drog.

Video

Smrtelná nehoda na D1. Zdroj: ČT 24

„Po rozsáhlém šetření kriminalisté vyšetřování nehody ukončili a případ odloží,“ konstatovala Vedrová.

Nehoda se odehrála 12. května pozdě večer. Rakušan přejel na dálnici ve svém Renaultu Clio do protisměru, kde se střetl s opelem. Viník a spolujezdkyně z opelu zemřeli na místě, další mladá žena zemřela v nemocnici.

Video

Svědek natočil nebezpečnou jízdu Rakušana. Zdroj: tn.cz

Další muž utrpěl těžká zranění nohou a poslední dva pacienti, muž a žena, utrpěli středně těžká poranění. Svědci, kteří auto viděli v protisměru, tehdy tvrdili, že policie měla dost času ho zastavit. [celá zpráva]