Podle Pafka se ale lékaři v komplikovaném případu nedopustili žádného pochybení.

Starší muž byl operován v dubnu 2009 s karcinomem žaludku, při zákroku mu byla část žaludku odstraněna i se slezinou. Po tříhodinové operaci se muž cítil dobře a jeho stav se rychle zlepšoval. Pak se ale vývoj obrátil, muž musel být převezen na specializované pracoviště brněnské Fakultní nemocnice U svaté Anny, znovu operován a pak uveden do umělého spánku.

Přes všechnu snahu ale nakonec v červnu zemřel. Trestní oznámení na lékaře podala manželka zemřelého a státní zástupce nakonec lékaře zažaloval za to, že dostatečně nereagovali na zánět v těle a neprovedli další vyšetření.

Myslím, že bychom postupovali víceméně stejně.Pavel Pafko

„Na konci je každý moudrý a rozdává rozumy. Studoval jsem průběh den po dni a myslím, že kolegové nepochybili. Příčinu obtíží bylo těžké zjistit proto, že uložení zánětu bylo pod bránicí na rozhraní mezi dutinou břišní a hrudní. I moje osobní zkušenost je taková, že tyto záněty se poznávají velmi obtížně,“ konstatoval Pafko.

„Myslím, že bychom postupovali víceméně stejně. Pacient se opravdu lepšil, po 13 dnech se uvažovalo o jeho propuštění domů, pak ale došlo k tomu zhoršení, následovalo přeložení do fakultní nemocnice a sedm dalších operací. Lékaři dělali, co mohli, bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ dodal Pafko.

Soudkyně nakonec jednání odročila na pátek, kdy zazní závěrečné řeči a možná padne i verdikt.