Pracovnice mobilního hospicu podala jihlavské klientce lék Sevredol, který může předepsat jen lékař. Obviněná na svoji obranu uvádí, že se tak stalo v momentě nouze a za vědomí rodiny. Nemocná totiž trpěla silnými bolestmi a ošetřující lékařka nebyla dosažitelná. Právě ošetřující lékařka později trestním oznámením celou kauzu rozpoutala.

Policisty zajímá především to, kde obviněná přísně evidovaný lék získala. K tomu se ale nikdo nevyjádřil. Zatímco úřady upozorňují na pochybení obviněné proti předpisům, lidé zainteresovaní v praktické péči o onkologické pacienty v terminálním stadiu se staví na stranu pracovnice hospicového hnutí. Tu plně podpořila i mateřská organizace.

Na obhajobu pečovatelky kromě mateřské organizace se vyslovila i prezidentka Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče Marie Svatošová. Ta na webu http://hhv.nmnm.cz upozornila, že podobný případ byl jen otázkou času, protože léčba bolesti u onkologických pacientů je nedostatečná a zdůraznila, že obviněná pečovatelka udělala jen to, co opomenula ošetřující lékařka.