Hlavní obsah
Pacienta léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Zemřela další nakažená žena z domova seniorů v Michli

V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v sobotu zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila koronavirem v domově pro seniory v Michli. Uvedla to mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Bezprostřední příčinou úmrtí podle ní byly srdeční potíže. Podle předchozích informací jde o pátého nakaženého klienta michelského domova, který v posledních dnech zemřel.

Pacienta léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Zemřela další nakažená žena z domova seniorů v Michli

Celkem v Česku podle ministerstva zdravotnictví dosud zemřelo 56 lidí s nemocí Covid-19 způsobovanou wuchanským koronavirem.

„Bezprostřední příčinou jejího úmrtí nebyla nákaza COVID-19, byť ji vyšetření u ní potvrdilo. Jednalo se o vážně nemocnou pacientku. Bezprostřední příčinou úmrtí byla ischemická choroba srdeční,” uvedla mluvčí.

V Michli se podle dřívějších informací nakazilo deset seniorů, čtyři z nich zemřeli v minulých dnech.

Nemocnice aktuálně pečuje o 19 pacientů s nemocí Covid-19, umístěni jsou na různých klinikách. Sedm z nich je ve vážném stavu, řekla mluvčí Heřmánková.

Ochránit ohrožené seniory se státu nepodařilo

Nákaza se v metropoli objevila v domovech pro seniory v Michli a na Chodově, dále na klinice geriatrie a následné péče Thomayerovy nemocnice a v Nemocnici Sv. Alžběty Na Slupi, která funguje primárně jako léčebna dlouhodobě nemocných.

Celkem bylo podle informací hygienické stanice ze čtvrtka v metropoli v izolaci v daném zařízení nebo v nemocnici 95 seniorů buď s již potvrzenou diagnózou, nebo s příznaky. Dalších 67 bylo v karanténě. Z personálu bylo v izolaci doma 24 lidí a dva byli hospitalizováni.

Podle Pandemického plánu ČR je příprava opatření v zařízeních sociálních služeb a zdravotně sociálních služeb v kompetenci ministerstva zdravotnictví, ministerstva práce a sociálních věcí, krajů a dotčených subjektů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků