Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS

Zázrak v Itálii? Vesnice uprostřed epicentra pandemie nemá nakažené

Vesnice Ferrera Erbognone se nachází uprostřed epicentra koronavirové pandemie v Itálii. Přesto nemá jediný případ nákazy, píše server deníku Heute.at. Je to zázrak?

Ilustrační foto Foto: HZS
Zázrak v Itálii? Vesnice uprostřed epicentra pandemie nemá nakažené

Malá obec Ferrera Erbognone leží v provincii Pavia v oblasti Lombardie. Žije zde zhruba 1140 obyvatel, většině je přes šedesát let. Patří tedy k nejohroženější skupině pro nákazu koronavirem SARS-CoV-2.

„Možná máme nějaké protilátky, jinak pro to nemám vysvětlení. Žijeme úplně normálně jako kdykoliv před tím. Chodíme běžně ven,“ popisuje situaci jedna žena na ulici.

Starosta Giovanni Fassina chce, aby byli obyvatelé protestováni a zjistilo se, zda neprodělali nákazu koronavirem dříve a nyní jsou vůči viru imunní.

„Jedině testy zjistíme, zda lidé přišli s koronavirem do styku, jakým způsobem a zda prodělali nákazu. Později to bude důležité pro studie k vývoji protilátek. Ale to bude ještě nějakou dobu trvat,“ dodal.

Vedení obce nicméně na obyvatele apeluje, aby dodržovali opatření zavedená proti šíření koronaviru a byli obezřetní. „Žiji sama a viru se bojím, takže když jdu ven, vždycky nosím masku,“ řekla jedna žena.

Ostatní lidé mluví o „zázraku“. Pro tuto situaci nemá nikdo vysvětlení. Pro mnohé Italy je to ale malá naděje uprostřed hororu, který prožívají v koronavirové nákaze, píše Heute.at.

V Itálii je koronavirem nakaženo 92 500 lidí. Země hlásí přes 10 tisíc obětí a 12 400 uzdravených.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků