Hlavní obsah
 

Vláda jednala o opatřeních i očkovací strategii. Tisková konference

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí jednal o koronavirových opatřeních, očkovací strategii či o kompenzacích pro uzavřené lyžařské areály. Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Vláda jednala o opatřeních i očkovací strategii. Tisková konference

Aktuálně se Česko nachází v pátém, nejhorším stupni v rámci protiepidemického systému PES. Zavřená je většina obchodů či služeb. Otevřené nejsou ani restaurace či právě lyžařské areály.

Speciální program kompenzací pak slíbil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) lyžařským areálům poté, co vláda minulý týden prodloužila platnost protiepidemických opatření nejméně do 22. ledna. Na náhrady by měla vláda schválit 800 milionů až miliardu korun. Výpočet bude podle typů lanovek a vleků, uvedl v neděli Havlíček.

Podle nedělního vyjádření premiéra Babiše (ANO) by měla vláda odsouhlasit také objednávku další vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech.

Ústřední krizový štáb pak také doporučil v pátek ministerstvu pro místní rozvoj, aby do pondělí připravilo krizové opatření umožňující maximální využití krematorií v době epidemie. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) by mělo obsahovat zákaz dovozu těl ke kremaci ze zahraničí či uvolnění emisních limitů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků