Hlavní obsah
Převoz pacienta do nemocnice v Římě Foto: Alessandra Tarantino, ČTK/AP

To nejhorší teprve přijde. Nakažených v Evropě přibývá stále rychleji

Počet nově nakažených koronavirem v Evropě roste čím dál rychleji. Zejména ve Španělsku, Německu a Británii. Ve Španělsku přibylo nemocných během 24 hodin o čtvrtinu na 17 147 případů. V Německu za 24 hodin narostl počet infikovaných o rekordních 2801 na 10 999. Situace se dramatizuje také v Británii, kde se schyluje k odříznutí devítimilionového Londýna.

Převoz pacienta do nemocnice v Římě Foto: Alessandra Tarantino, ČTK/AP
To nejhorší teprve přijde. Nakažených v Evropě přibývá stále rychleji

Stejně jako počet nakažených roste i počet obětí. Jen ve Španělsku stoupl jejich počet za posledních 24 hodin o 209 na celkem 767 mrtvých.

Nemoci Covid-19, kterou vyvolává nový koronavirus SARS-CoV-2, už podlehlo celosvětově přes 9 tisíc lidí. Infikováno jich je přes 222 tisíc. Nejvíc z nich v Číně, Itálii a Íránu. Na 85 tisíc lidí už se naopak z nemoci Covid-19 zotavilo. Z informací výzkumného centra Univerzity Johnse Hopkinse ale vyplývá, že nemocných v Evropě přibývá stále rychleji.

V Itálii, která je pandemií v Evropě postižena nejvíce, budou aktuální čísla dostupná až ve čtvrtek odpoledne. Ta poslední ze středečního večera ale dávají tušit, že epidemie v zemi ještě nedosáhla svého vrcholu. Podle informací CNN tam přibývá v průměru 3500 případů nákazy novým koronavirem denně a počet obětí přesáhl 2500.

Kolem Londýna se utahuje smyčka 

Také ve Spojeném království to nejhorší nejspíš teprve přijde. Vláda označila Londýn za zdroj nákazy a připravila plán na jeho úplné odříznutí. Postarat by se o to mělo 20 tisíc vojáků, kteří byli za tímto účelem mobilizováni. Kompletní karanténu devítimilionové britské metropole by mohl premiér Boris Johnson nařídit už o víkendu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků