Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Těhotná zdravotní sestra podlehla koronaviru, dítě lékaři zachránili

Vlnu smutku zvedl v Londýně případ těhotné 28leté zdravotní sestry Mary Agyapongové z univerzitní nemocnice Luton a Dunstable. Žena se nakazila novým typem koronaviru a její stav se zhoršoval tak, že lékaři provedli císařský řez, aby zachránili dítě. Přes veškerou snahu matka v neděli zemřela, napsal včera server deníku The Guardian.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Těhotná zdravotní sestra podlehla koronaviru, dítě lékaři zachránili

Mladá žena odsloužila svou poslední směnu v nemocnici 12. března a nastoupila na mateřskou dovolenou, píše The Guardian. V té době už byla zřejmě infikovaná koronavirem a její stav se rychle horšil. Do nemocnice, kde dříve pracovala, byla přijata 5. dubna.

Lékaři vzhledem k jejímu neustále se horšícímu stavu rozhodli, že provedou císařský řez, aby zachránili ještě nenarozené dítě. Na svět přišla 7. dubna dívenka, která dostala jméno Mary. Novorozenec je podle lékařů v pořádku. Matka dívenky podlehla nákaze koronavirem v neděli 12. dubna, píše The Guardian.

Y tá NHS Mary Agyeiwaa Agyapong đang mang thai nặng nề, 28 tuổi, bị coronavirus, đã chết sau khi sinh mổ khẩn cấp cháu bé được hiểu là còn sống nhưng chưa rõ liệu cháu ấy đã thử nghiệm dương tính chưa .?

Zveřejnil(a) Huongtam Nguyentran dne Středa 15. dubna 2020

Nemocnice tvrdí, že se Agyapongová nemohla nakazit během práce, protože podle jejího vyjádření nepečovala o nakažené pacienty a poté, co odsloužila svou poslední směnu, nastoupila na mateřskou dovolenou a v nemocnici se už nevyskytovala. Deníku The Sun několik na sobě nezávislých zdrojů potvrdilo, že se zařízení v době, kdy tam Mary pracovala, potýkalo s nedostatkem ochranných oděvů a masek pro personál, který se staral o nakažené. Mluvčí nemocnice ovšem tyto informace odmítl.

Deník The Guardian ale připomíná, že stížnosti zdravotníků na nedostatek ochranných prostředků a to, že i přes tyto obtíže musejí své směny odsloužit, jsou naprosto běžné. Profesní svazy navíc popisují, jak jsou těhotné sestry a zdravotní asistentky nuceny pracovat s pacienty, u nichž se projevila nemoc covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků