Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Luděk Fiala, Novinky

Velké obchody mohou otevřít už na konci dubna

Obchody nad 200 m2 by se mohly otevřít již 27. dubna. Podle ministerstva zdravotnictví lze totiž prodejní plochu jednoduše zmenšit vytyčením. Možné je podle resortu použít například pásku, kterou se ohraničí otevřený prostor.

Ilustrační foto. Foto: Luděk Fiala, Novinky
Velké obchody mohou otevřít už na konci dubna

„Je umožněno prodejní plochu zmenšit na požadovanou velikost vytyčením, postačují např. ohraničovací (bezpečnostní) pásky,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví v dokumentu popisujícím uvolňování opatření.

Podle vládou představeného harmonogramu by se 27. dubna měly otevřít pouze obchody do 200 m2, pokud nejsou v nákupních centrech nad 5000 m2 .

Od 11. května se měly přidat obchody do velikosti prodejní plochy 1000 m2. Nyní se tak mohou i tyto obchody otevřít už v dubnu. Vše je přitom podmíněno tím, že se nebude zhoršovat epidemiologická situace.

V některých zemích, zejména v Rakousku, Německu či Dánsku, přistupují vlády k uvolňování restrikcí přijatých kvůli zamezení šíření koronaviru benevolentněji.

Například v Rakousku jsou obchody do 1000 metrů otevřeny již od 14. dubna. V Dánsku už otevřeli první stupeň škol a v pondělí se otevřou služby jako kadeřnictví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků