Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mezinárodní turistika letos může klesnout až o 80 procent

Mezinárodní turistika by letos v důsledku koronavirové krize mohla klesnout o 60 až 80 procent. Předpověděla to ve čtvrtek Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO). V prvním čtvrtletí se podle ní počet příjezdů mezinárodních turistů snížil o 22 procent, zatímco v březnu se propadl o 57 procent.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Mezinárodní turistika letos může klesnout až o 80 procent

„Svět čelí bezprecedentní zdravotní a ekonomické krizi. Turistický sektor dostal tvrdý úder, v ohrožení jsou miliony pracovních míst,” uvedl generální tajemník organizace Zurab Pololikašvili.

UNWTO výrazně zhoršila svou prognózu z konce března, která na letošní rok počítala s poklesem mezinárodní turistiky o 20 až 30 procent.

Kvůli koronavirové krizi je podle čtvrteční zprávy organizace ohroženo v turistickém sektoru 100 milionů až 120 milionů pracovních míst. Předpokládaný pokles mezinárodní turistiky by letos mohl vést k výpadku příjmů v rozsahu od 910 miliard do 1,2 bilionu dolarů (zhruba 23 bilionů až 30 bilionů Kč), předpověděla UNWTO.

Cestovní ruch po celém světě zasáhla omezení pohybu v rámci opatření proti šíření koronaviru. Odborníci podle UNWTO předpokládají, že mezinárodní turistika se bude z nynějšího útlumu zotavovat pomaleji než turistika vnitrostátní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků