Hlavní obsah
V seriálu má hrát i Will Poulter. Foto: Warner Bros

Koronavirus zastavil natáčení seriálu Pán prstenů s rozpočtem 24 miliard

Natáčení seriálu Pán prstenů na Novém Zélandu bylo pozastaveno. Podle médií na seriálu pracovalo 800 lidí. Země uzavřela hranice kvůli koronaviru.

V seriálu má hrát i Will Poulter. Foto: Warner Bros
Koronavirus zastavil natáčení seriálu Pán prstenů s rozpočtem 24 miliard

Štábu bylo řečeno, že produkce je odvolána na další dva týdny. Neznamená to ale, že se někdo ze štábu nakazil, má jít o preventivní nařízení. Lidé se raději nemají dostavovat na místo natáčení ani do studií. Má se tak snížit koncentrace lidí, aby se bránilo šíření viru.

Zpráva má mimořádný význam, protože nejde o běžný film. Celkový rozpočet série se pohybuje kolem miliardy dolarů (cca 24 miliard korun). Novozélandská filmová komise přiznala filmařům pobídku přes 150 milionů dolarů (3,6 miliardy korun).

Obrovský projekt už má schválenou druhou sérii, přestože první ještě neexistuje.
Mají v něm hrát mimo jiné Will Poulter, Markella Kavenaghová a Joseph Mawle. S dílem spisovatele JRR Tolkiena ale nemá moc společného. Nejde o adaptaci románů, nýbrž o nový příběh, který píšou JD Payne, Patrick McKay a Bryan Cogman. Režii má mít na starosti J. A. Bayona. Společnost Amazon plánovala premiéru na rok 2021, ale to bylo před vypuknutím pandemie koronaviru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků