Hlavní obsah
Příslušníci thajského imigračního úřadu na prázdném letišti v Bangkoku Foto: Athit Perawongmetha, Reuters

Jeden nezodpovědný Egypťan uvrhl celé Thajsko zpátky do izolace

Thajsko v úterý omezilo vstup zahraničním turistům do země a zrušilo všechny lety ze zahraničí. V zemi už sice 50 dnů nebyl zaznamenán žádný přenos nákazy koronavirem mezi místními obyvateli, ale dva případy nákazy u cizinců vedly k izolaci až 400 lidí. Na vině je především jeden egyptský voják, který se vyhnul karanténě a šel nakupovat.

Příslušníci thajského imigračního úřadu na prázdném letišti v Bangkoku Foto: Athit Perawongmetha, Reuters
Jeden nezodpovědný Egypťan uvrhl celé Thajsko zpátky do izolace

„Všechny lety do země byly zastaveny. Nebudou se žádné přijímat, dokud nevyřešíme problém,“ řekl premiér Prajut Čan-Oča, který přijal veškerou odpovědnost za problémy, i když uvedl, že se tak stalo proto, že lidé nerespektovali platná nařízení.

Egypťan nebyl turista, šlo o vojáka, který se vracel se skupinou dalších třiceti příslušníků egyptských ozbrojených sil z návštěvy čínského Čcheng-tu, kde jsou velké zbrojovky. Na thajské letecké základně U-Tapao přistáli 10. července. Druhý den z ní měli letět zpět do Egypta.

Nedisciplinovaní vojáci

Po příletu v Thajsku neprošli žádnou prohlídkou. Všichni měli zůstat do druhého dne v hotelu v izolaci. Jenomže jedna skupinka se rozhodla, že půjde nakupovat do blízkého obchodního domu. U jednoho z vojáků se později prokázala nákaza novým koronavirem.

Úřady pak musely vyhledat 1700 lidí, kteří se v danou dobu nacházeli v obchodním středisku a jeho okolí. Nutnost dvoutýdenní karantény po příjezdu do země se proto nyní týká i diplomatů a jejich rodinných příslušníků a pozastaveny byly i krátkodobé pracovní cesty a státní návštěvy.

Výtěr z nosu u Thajky v provincii Rajong.

Foto: Sakchai Lalit, ČTK/AP

V Thajsku se od propuknutí epidemie v lednu koronavirem nakazilo 3227 lidí, přičemž 58 z nich zemřelo. Protože se až do nynějška dařilo nemoc zvládat, země začala uvolňovat restrikce. Doufala, že to pomůže ekonomice, která závisí na turistickém ruchu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků