Hlavní obsah

Jak se vyvíjí pandemie covid-19 v Česku? Tisková konference

Ministerstvo zdravotnictví spolu s odborníky ve středu na pravidelné tiskové konferenci představilo předběžné výsledky studie kolektivní imunity i aktuální vývoj epidemie koronaviru v České republice. Tu se podařilo zvládnout a počty nových případů se v posledních dnech pohybují i přes uvolňování restrikcí v řádu desítek.

Jak se vyvíjí pandemie covid-19 v Česku? Tisková konference

Vedle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) představil další kroky i jeho náměstek Roman Prymula, který je garantem projektu Chytrá karanténa. Data a prognózy dalšího vývoje prezentoval ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Studie kolektivní imunity ukázala, že česká populace byla zasažena novým typem koronaviru poměrně málo, jedná se maximálně o tři procenta lidí v závislosti na lokalitě.

Studie proběhla ve vybraných regionech v uplynulých dvou týdnech. Odborníci chtěli vyšetřit kolem 27 000 osob všech věkových skupin, aby zjistili přítomnost koronaviru v populaci.

V ČR v úterý přibylo 77 nových případů. Celkem byl koronavirus potvrzen u 7896 osob.

Rozvolňování opatření v Evropě

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků