Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Rodi Said, Reuters

Islámský stát otočil. Bez milosti útočte i během pandemie, vyzývá džihádisty

Teroristická organizace Islámský stát obrátila. Zatímco na počátku epidemie své džihádisty před novým koronavirem varovala a cesty do Evropy jim zakázala, nově přišla s tvrzením, že je nemoc Covid-19 trestem pro nevěřící a pravověrné muslimy neohrožuje. Džihádisté by proto naopak měli útočit. V pátek o tom informoval deník The Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Rodi Said, Reuters
Islámský stát otočil. Bez milosti útočte i během pandemie, vyzývá džihádisty

Islámský stát ve věstníku al-Naba určeném následovatelům vyzývá ke svatému boji po celém světě. Přidává i směrnice, jimž by měli jeho teroristé v době pandemie přizpůsobit svou strategii.

Islamisté by s nevěřícími podle směrnice neměli mít nejmenší slitování, v terénu by se ale měli vyvarovat kontaktu s nemocnými, před jídlem si mýt ruce a vyvarovat se cest do ohnisek nákazy. Džihádisté by se rovněž měli „plně oddat bohu a hledat u něj spásu“.

Výzva k útokům přichází poté, co několik organizací sledujících globální aktivity teroristů upozornilo, že pandemie zhoršuje bezpečnostní situaci ve světě a zejména v rizikových oblastech.

„Lze téměř s určitostí tvrdit, že onemocnění Covid-19 oslabí domácí bezpečnostní složky v rizikových oblastech i mezinárodní protiteroristickou koalici, což džihádistům umožní lepší přípravu spektakulárních teroristických útoků,“ varovala bruselská nevládní organizace Mezinárodní krizová skupina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků