Hlavní obsah
Důl Darkov. Ilustrační foto Foto: Pavel Karban, Právo

Hygienici plošně testují horníky v Dole Darkov

Plošné testování mezi horníky Dolu Darkov a zaměstnanci úpravny Darkov spustila v pondělí ráno těžební společnost OKD spolu s moravskoslezskými hygieniky. Během rána se podařilo otestovat téměř 500 horníků, další stovky testů provedou hygienici v průběhu dne.

Důl Darkov. Ilustrační foto Foto: Pavel Karban, Právo
Hygienici plošně testují horníky v Dole Darkov

„V současné chvíli máme 21 pozitivně testovaných zaměstnanců, jeden z nich už je zdravý, 61 lidí je v karanténě. Jsme rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci,“ řekl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek s tím, že provoz Dolu Darkov funguje beze změn. „Stále platí, že dodržujeme nastavená opatření tak, abychom zamezili šíření nákazy,“ doplnil.

Podle mluvčí OKD Nadi Chattové platí pro Důl Darkov nejpřísnější opatření. „Hned při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou.

Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky pak platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Také mají možnost si vyzvednout vlhčené dezinfekční ubrousky,“ nastínila a pokračovala.

„Třikrát denně probíhá dezinfekce společných prostor, šaten, výdejen a dalších míst. Ve všech dolech probíhá také každodenní dezinfekce dopravních nádob a také vozů po dopravu zaměstnanců.“

Vedení OKD pravidelně konzultuje vývoj situace se zástupci odborů. „Generálem je v této situaci Krajská hygienická stanice v Ostravě a odbory jsou v této situaci jen pěšáci, kteří pouze dávají podněty od zaměstnanců, a samozřejmě bdíme nad bezpečnosti našich lidí,“ sdělil předseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků