Hlavní obsah
Bývalá první dáma šije roušky. Foto: Facebook D. Havlové

Dagmar Havlová zasedla za šicí stroj. Ušité roušky sama rozváží

Bývalá první dáma Dagmar Havlová společně s kolegyněmi z Vize 97 a ostatními přáteli z divadla všeho nechala a zasedla k šicímu stroji. Stejně jako mnoho dalších i ona chce přiložit ruku k dílu v době, kdy se všichni potýkají s nedostatkem roušek.

Bývalá první dáma šije roušky. Foto: Facebook D. Havlové
Dagmar Havlová zasedla za šicí stroj. Ušité roušky sama rozváží

Na sociální síti prosila herečka o pomoc i další dobrovolníky. „Rozhodli jsme se pomoci zdravotníkům v nemocnicích a hospicech. U mé divadelní garderobky Ivetky pro ně šijeme roušky s pár přáteli. Prosíme, pomohl by nám někdo tyto jednoduché roušky šít, nebo alespoň přežehlovat a stříhat?“ vyzvala dobré duše Havlová a dostalo se jí neuvěřitelné odezvy.

Havlová neskrývá dojetí a děkuje spoluobčanům za příval vlny solidarity.
„Jsem hrdá na své spoluobčany, kteří se v těžkých chvílích umí zmobilizovat, držet při sobě a ochotně pomoci potřebným. Přišlo nám do nadace nepřeberné množství nabídek, ať již se šitím, stříháním či žehlením roušek, ale i s jejich rozvozem, nebo nabídky látek. Nejpodstatnější je nyní pomoc nemocnicím, kde roušky momentálně chybí asi úplně nejvíc, a s vaším přispěním jim alespoň nějaké můžeme ušít a věnovat,“ píše na Facebooku.

Dnes jsme pomohli FN Karlovo náměstí, Hospicu Štrasburk, Organizaci ROSA a vezeme 100 ks roušek do ÚVN. Smutné, že...

Zveřejnil(a) Dagmar Havlová Veškrnová dne Čtvrtek 19. března 2020

Havlové se díky sociální síti podařilo zmobilizovat tolik lidí, že vzniklo pět pracovních míst. Nyní potřebuje hlavně švadlenky, které mohou pracovat z domova, protože víc míst nabídnout nemůže a kvůli zákazu shlukování lidí je potřeba, aby každý šil doma.

Havlová děkuje jmenovitě všem, co pomáhají. Mezi obyčejnými lidmi se zapojily i slavné osobnosti.

Roušky už dokonce osobně Havlová rozvezla do fakultní nemocnice na Karlově náměstí, hospicu Štrasburk, Organizaci ROSA a 100 ks roušek do ÚVN. „Smutné, že nemocnice nemají ochranné pomůcky a uzavírají některá oddělení. Moc smutné,“ říká Dagmar Havlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků