Hlavní obsah
 

Belgický princ Joachim se nakazil koronavirem

V centru ostré kritiky veřejnosti se ocitla belgická královská rodina. Synovec tamějšího panovníka princ Joachim odletěl na počátku minulého týdne do španělské Cordoby, kde se zúčastnil večírku, na němž se nakazil koronavirem Sars-CoV-2, napsal server diariocordoba.com.

 
Belgický princ Joachim se nakazil koronavirem

Osmadvacetiletý muž odletěl do Španělska 24. května. Místo aby dodržoval dvoutýdenní karanténu, která je v zemi zatím povinná pro všechny, kteří přiletí ze zahraničí, se vypravil na večírek. Podle španělských úřadů z Madridu odjel do Cordoby vlakem.

Oslavy se účastnily asi tři desítky lidí. Jeden z nich byl nakažen koronavirem a infikoval další účastníky. U prince se onemocnění začalo projevovat v pátek, test potvrdil nákazu Sars-CoV-2. Všichni účastníci večírku jsou nyní v karanténě.

Průběh infekce je u prince mírný, ale stejně jako ostatním účastníkům večírku i jemu hrozí přísné sankce. Organizátoři totiž porušili nařízení, podle kterého se nesmí shromažďovat více než 15 osob.

Policie prověřuje jeho přesun mezi Cordobou a Madridem, protože v zemi je zatím přesun mezi provinciemi zakázán.

Belgický tisk uvádí, že princ svůj pobyt ve Španělsku odůvodnil stáží. Není ale jasné, ve kterém městě ji měl absolvovat.

„Chtěl bych se omluvit za nedodržení všech karanténních opatření během mé cesty. V těchto těžkých chvílích jsem neměl v úmyslu nikoho urazit nebo projevit neúctu. Hluboce lituji svých činů a přijímám všechny důsledky,“ napsal princ v oficiálním dopise.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků