Hlavní obsah
Prázdná improvizovaná nemocnice ve Wu-chanu (na snímku z 8. března) Foto: Xiao Yijiu, ČTK/AP

103letá Číňanka se uzdravila z nákazy koronavirem. Nebyla to náhoda

V záplavě smutných a zneklidňujících příběhů spojených s koronavirem se naštěstí objevují i ty dobré. Jeden takový připutoval z Číny, z města Wu-chan, odkud se nákaza začala šířit a které bylo z Číny postižené nejvíce. Tamější 103letá žena se dokázala úspěšně zotavit z nákazy koronavirem.

Prázdná improvizovaná nemocnice ve Wu-chanu (na snímku z 8. března) Foto: Xiao Yijiu, ČTK/AP
103letá Číňanka se uzdravila z nákazy koronavirem. Nebyla to náhoda

Stařenka Čang Kuang-fen z Wu-chanu se dokázala z onemocnění oklepat po šestidenní léčbě. Už byla propuštěna z nemocnice.

Je aktuálně nejstarším člověkem, který se z nákazy tímto zákeřným virem zotavil. Předchozí „rekord” držel 101letý muž. Zotavení 103leté ženy prý probíhalo poměrně rychle kvůli tomu, že neměla žádné další podstatné zdravotní problémy, řekl její ošetřující lékař místnímu tisku. Jsou jimi zejména vysoký tlak, cukrovka, srdeční choroby, chronické plicní problémy a také rakovina.

Nákazu u ženy odhalili 1. března v nemocnici, kam byla přivezena ve velmi špatném stavu. Její stav byl podle lékařů nejprve kritický, když s nimi jen velmi těžce zvládala komunikovat.

Pomáhaly prý i komplimenty

U stařičké ženy se střídaly sestřičky a krmily ji po lžičkách. A její stav se začal pozvolna zlepšovat. Sestřičky se snažily ženě pomáhat i psychicky: „Vždy se usmála a přikyvovala, když jsem jí říkala, že jí to sluší,” uvedla hlavní sestra s tím, že ženě dělaly komplimenty evidentně dobře.

Jde o druhého člověka s věkem přes 100 let, který dokázal nákazu přestát. Tím prvním byl 101letý muž známý pouze jako Taj.

„Při odchodu z nemocnice vypadal plný energie,” dodala s uznáním hlavní sestra.

Čína evidovala do pátečního večera přes 80 tisíc nakažených, přes 3100 lidí nákaze podlehlo. Nových případů však má Čína za pátek pouze dvě desítky, zatímco Itálie jich napočítala už přes 2500.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků