Hlavní obsah
Úvodní fotografie Foto: Fiddo

Nová aplikace spojuje všechny pejskaře

Od letošního září si mohou milovnice a milovníci psů stáhnout českou mobilní aplikaci Fiddo, která nabízí řadu šikovných funkcí, jako je společné hledání psích miláčků, seznamky pro psy i lidi, sportovní aplikace či nahrávání zvířecích zdravotních karet.

Úvodní fotografie Foto: Fiddo
Nová aplikace spojuje všechny pejskaře

Určitě jste si všimli, že komunita pejskařů drží hodně při sobě. Na procházce v parku se spolu dají do řeči dva úplně cizí lidé jen díky svým čtyřnohým přátelům. A pokud se někomu z nich ztratí pes, všichni pejskaři se snaží pomáhat. To na vlastní kůži zažil i David Navrátil, zakladatel aplikace Fiddo.

„Asi před třemi lety se nám zatoulaly dvě fenky Jack Russell teriéra a samozřejmě jsme začali okolí polepovat plakáty. Nebudete věřit, kolik tipů a informací jsme dostali. Fenky se nám naštěstí po zhruba týdnu vrátily samy domů, ale já si řekl, že by bylo skvělé, kdyby majitelé psů nebyli odkázáni jen na výlep letáků a náhodná propojení na sociálních sítích a měli platformu, kde se dovedou spojit během vteřiny a vzájemně si pomoci,“ vysvětluje David Navrátil.

 S hledáním psů pomáhá umělá inteligence

Aplikace Fiddo pracuje s umělou inteligencí, která dovede určit, v jakém okruhu by se mohl pes pohybovat v době od nahlášení ztráty. A podle toho pak posílá uživatelům informace o pohřešovaných pejscích. Nejdříve těm, kteří se pohybují nejblíže, a pak se okruh zvětšuje podle toho, kam by měl pes šanci teoreticky doběhnout.

Foto: Fiddo

Funkcí je však mnohem více. Kolem jádra aplikace Fiddo se postupně vytváří celý ekosystém funkcí a služeb pro majitele psů i ty, kteří se psí tematikou zabývají. Nyní se podle Davida Navrátila nachází aplikace ve své první fázi. Během několika let bude užitečných funkcí přibývat. „Zjednodušeně řečeno − budeme mít Facebook pro psy, seznamku pro psy, sportovní aplikaci pro psy nebo jejich zdravotní karty,“ říká Navrátil.

A co to znamená v reálu? Pokud bude mít pejsek v aplikaci svou zdravotní kartu, která bude obsahovat záznamy o jeho minulých diagnózách, údaje o pohybu při venčení a podobně, bude moci veterinář s vyšší mírou přesnosti diagnostikovat, co psovi je, pokud má nějaké problémy.

Jednoduchá služba pro polovinu populace

Podle statistik jsou v České republice téměř dva miliony psů a v nějakém kontaktu se psem je tak bezmála polovina národa. A ty všechny zajímají informace týkající se výchovy psů, jejich zdraví, výživy a dalších užitečných tipů, které si mohou jednoduše a v klidu nastudovat díky mobilní aplikaci Fiddo. Vše je samozřejmě podané srozumitelnou a atraktivní formou.

Nespornou exkluzivitou a výhodou této aplikace jsou i mapové podklady pro zaznamenávání vycházek či výběhů se psem. „Naše pejskařská mapa obsahuje i „body zájmu“, které umožní uživatelům vyhledávat například veterinární stanice, pytlíky pro psy, prodejny psího zboží, restaurace nebo ubytování, kam můžete se psem,“ dodává David Navrátil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků