Hlavní obsah
Hejtman kraje Ivo Vondrák se všemi oceněnými Foto: Moravskoslezský kraj

Hejtman kraje Ivo Vondrák předal Ceny za společenskou odpovědnost

I letos byly uděleny Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2019 a titul Osobnost Moravskoslezského kraje. Osobností kraje se stala Eva Šeinerová, která založila a dlouhá léta vedla karvinské sborové studio Permoník. Mezi novými držiteli Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost jsou například město Krnov, Technické služby Karviná nebo organizace MENS SANA. Záznam slavnostního večera je k dispozici na stránkách regionální televize Polar.

Hejtman kraje Ivo Vondrák se všemi oceněnými Foto: Moravskoslezský kraj
Hejtman kraje Ivo Vondrák předal Ceny za společenskou odpovědnost

„Pojem společenská odpovědnost už dávno přestal být prázdným slovním spojením. Jsem moc rád, že je v našem regionu celá řada lidí a firem, které se upřímně zajímají o své okolí, není jim lhostejné životní prostředí ani problémy zdravotně nebo sociálně znevýhodněných. Dnes už velká část společnosti automaticky dobrovolně nad rámec zákonných povinností přispívá k tomu, aby v našem kraji bylo dobře. Jsem přesvědčený, že je to ta nejlepší cesta k úspěchu a jedinečnosti,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Cenu za společenskou odpovědnost opět vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality České republiky. Ocenění má vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa. Hodnotící komise u soutěžících posuzovala řadu sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Zaměřila se mimo jiné na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin, handicapovaných i osob se změněnou pracovní schopností.

Osobností Moravskoslezského kraje se stala zakladatelka studia Permoník Eva Šeinerová

Foto: Moravskoslezský kraj

Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost byly v Moravskoslezském kraji uděleny už pojedenácté. Třetím rokem předal hejtman kraje titul Osobnost Moravskoslezského kraje. „Rozhodně je na místě, abychom vyjádřili uznání a respekt významným osobnostem, které jsou pro náš region důležité. Nehledáme šampiony nebo slavné vynálezce, chceme upozornit i na výjimečné osobnosti, které se o rozvoj našeho kraje zasloužily pomocí druhým, dlouholetou prací nebo třeba statečností. Důvodem může být i šíření dobrého jména kraje, což je i případ letošní laureátky,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Vítězové Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2019 podle kategorií:

•    Společnost AKORD&POKLAD - podnikatelské subjekty do 50 zaměstnanců
•    Technické služby Karviná - podnikatelské subjekty od 50 do 250 zaměstnanců
•    Hyundai Motor Manufacturing Czech - podnikatelské subjekty nad 250 zaměstnanců
•    Město Krnov - obce s rozšířenou působností
•    Organizace MENS SANA - organizace veřejného sektoru do 50 zaměstnanců
•    Střední škola a Základní škola, Havířov-Šumbark - organizace veřejného sektoru nad 50 zaměstnanců
•    Družstvo VIKTORINA LOCA - mikropodniky, živnostníci, spolky

Osobnost Moravskoslezského kraje za rok 2019:

Eva Šeinerová – umělecká vedoucí sborového studia Permoník, které působí při ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné. Titul Osobnost Moravskoslezského kraje není jediným oceněním, které Eva Šeinerová získala, v minulosti obdržela i jiné prestižní ceny: Medaili Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR za významnou pedagogickou práci, Cenu Bedřicha Smetany, což je nejvyšší vyznamenání pro sbormistry v ČR a Cenu Františka Lýska za práci s dětským pěveckým sborem. Je členkou odborné rady ARTAMA pro sborový zpěv. Je zvána do porot celostátních i mezinárodních soutěží pěveckých sborů a vyhledávanou lektorkou sbormistrovských kurzů. Sborové studio Permoník úspěšně reprezentuje Moravskoslezský kraj na mezinárodních soutěžích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků