Hlavní obsah
 

Visutý most se v bouří děsivě rozhoupal přímo před autem

Přejet jednoduchý visutý most v provincii Kuej-čou musí být pro ty, co se bojí výšek, i za normálních podmínek adrenalinová záležitost. V bouři se to ukázalo jako zhola nemožné, jak dokládají kamerové záznamy z auta, které se před mostem toto pondělí ocitlo.

 
Visutý most se v bouří děsivě rozhoupal přímo před autem

Video větrem zmítaného mostu ve městě Tongren se okamžitě stalo hitem čínských sociálních sítí. Silné bouře, které na začátku tohoto týdne sužovaly jihovýchodní provincii Kuej-Čou most silně poničily, avšak nezničily docela.

Záběry z kamer vozu ukazují, jak si vítr s mostem zavěšeným pár desítek metrů nad hladinou řeky pohrává jako s kusem papíru. Špatné počasí naštěstí nezastihlo žádného motoristu přímo na mostě.

Video z následujícího dne zachycuje škody po bouři a a vůz, který se vydal most opravit. Zakrátko byla doprava přes most opět obnovena.

Hornatá provincie Kuej-čou je podobných mostů plná a nezřídka je bouře poškodí. Podle poslední ucelenější studie Univerzity v Nankingu bylo v celé Číně v letech 2000 až 2012 poničeno 157 mostů. Zhruba polovina případů byla přičítána záplavám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků