Hlavní obsah
 

V Kalifornii se převrátil jeřáb a zničil dva domy

Předčasně skončila v pondělí výměna sloupů elektrického vedení v jedné z ulic kalifornského města Long Beach. Jeřáb, s jehož pomocí dělníci sloupy vyměňovali, se převážil a jeho rameno se zřítilo mezi dva rodinné domy. Oba poničilo. Nehoda si vyžádala jednoho zraněného.

 
V Kalifornii se převrátil jeřáb a zničil dva domy

Rameno jeřábu se mezi domy zřítilo krátce po půl jedné odpoledne místního času. Nehodu zachytila kamera umístěná na dveřích protějšího domu.

Jediným zraněným byl pastor Carl Kromminga. S nadsázkou by se dalo říct, že při něm stáli všichni svatí. Vyvázl totiž pouze s lehkými zraněními, má několik stehů na hlavě. Když jeřáb padal, stál přitom na verandě svého domu. „Doplňovali jsme zrovna generátory, pak jsme slyšeli hlasitou ránu a bylo to, jako kdyby mě někdo praštil baseballovou pálkou po hlavě,“ uvedl pro místní pobočku televize ABC pastor Kromminga.

„Netuším, jestli to byla část sloupu nebo část jeřábu, co mě srazilo. Jediné, co jsem viděl, bylo, jak jde střecha nad verandou k zemi a těsně mě míjí,“ popsal pastor dramatické okamžiky. Muž byl převezen do nemocnice, kde strávil noc na pozorování.

Kvůli nehodě byla vypnuta elektřina v okolí, bez proudu bylo několik hodin zhruba 6700 lidí. Příčiny nehody jsou stále předmětem vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků