Hlavní obsah
 

Úprk o holý život. Jeřábník si zachránil krk v poslední vteřině

Záběry pádu desetitunového přístavního jeřábu, které zveřejnila agentura Newsflare, jsou samy o sobě dostatečně dramatické. Malá tečka, které by si člověk pozorující video ani nemusel všimnout, však vypráví příběh mnohem dramatičtější. Jde o operátora jeřábu, který se snažil ze všech sil z kolosu, který se co nevidět překlopí do moře, dostat.

 
Úprk o holý život. Jeřábník si zachránil krk v poslední vteřině

Incident se odehrál 12. června ve městě Tchaj-čou ve východočínské provincii Če-ťiang. V době nehody u břehů vál silný vítr o rychlosti 100 kilometrů za hodinu.

Silný poryv trval nepřetržitě dvě minuty a tehdy se dal jeřáb do pohybu. Co přesně vedlo k tomu, že se stroj rozjel, úřady prošetřují. Podle čínských médií se v přístavu kvůli větru zřítil ještě jeden jeřáb.

Ve chvíli, kdy se více než kolos s nosností 10 tun sunul neodvratně k vodě, se jeho operátor snažil zachránit si holý život. Kamery ho zachycují, jak chvátá po schodech dolů.

Jeřábník se stihl dostat až téměř na konec schodiště, když se jeřáb začal překlápět. Muž spadl do vody a ztratil vědomí. Podařilo se ho zachránit a převézt do nemocnice. Podle úřadů je mimo ohrožení života.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků