Hlavní obsah
Mláďata Jasmine, Jeannie a Magic zachráněná z prostoru pod domem, kde se usídlila jejich matka. Foto: Appalachian Bear Rescue

Únik plynu prozradil medvědí rodinku spící pod domem

Ještě dřív, než začala, skončila oprava plynového podtrubí pod jedním z domů v americkém státě Tennessee. Opraváři totiž v prostoru pod domem narazili na spící medvědici. Jak se ukázalo, nebyla sama, starala se o tři medvíďata, která skončila v péči organizace Appalachian Bear Rescue (ABR).

Mláďata Jasmine, Jeannie a Magic zachráněná z prostoru pod domem, kde se usídlila jejich matka. Foto: Appalachian Bear Rescue
Únik plynu prozradil medvědí rodinku spící pod domem

Takzvaný crawl space je prostor pod domem, který se u dřevostaveb využívá místo základů. Díky tomu je snadnější dostat se ke všem možným rozvodům, avšak toto řešení má i svoje nevýhody. Může jít o vlhkost, nebo jako v tomto případě o medvěda, který si skrýš našel jako ideální místo k přezimování.

Na šelmu narazili technici, kteří minulou sobotu dorazili poté, co majitel nahlásil únik plynu. Když se vypravili do prostoru pod domem, první, na co narazili, bylo „macaté pozadí obrovského chrápajícího medvěda“. Pokračovat v opravě by se rovnalo sebevraždě, a tak technici pochopitelně zavolali úřady.

ABR Newsflash-February 15, 2021-Three rescued cubs arrive. 🐻🐻🐻 Current weather: 40F (4C) Cloudy ☁️ “The call about a...

Zveřejnil(a) Appalachian Bear Rescue dne Pondělí 15. února 2021

Na místo dorazili ochranáři z TWRA (Tennesse Wildlife Rescue Agency). V sobotu obhlédli místo a majitelům doporučili, aby opustili dům. Sami se pak následujícího dne vrátili a medvěda vyhnali. Nebylo možné, aby kvůli němu dál unikal plyn, což by ohrozilo všechny včetně šelmy.

Když ale šelma utekla, ukázalo se, že šlo o medvědici, která pečovala o tři medvíďata.

Pro mláďata už se nevrátila. Ta proto byla převezena do ABR. Veterinární vyšetření ukázalo, že plyn mláďatům nezpůsobil újmu na zdraví. Nyní se jim ABR snaží zajistit náhradní matku. Pokud se to nepodaří, budou Jasmine, Jeannie a Magic (jak byla pojmenována) vychována v medvědím útulku a později vypuštěna do divočiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků