Hlavní obsah
Elsie čekal neslavný konec, teď si však užívá šťastný život. Foto: Profimedia.cz

Tele se narodilo s pátou nohou na hlavě

Malou Elsie, tele, které se narodilo se vzácnou genetickou poruchou, měl čekat rychlý a smutný konec. Na aukci skotu v Louisianě byla oddělena od své matky, ale nikdo si ji nechtěl koupit. Když ji však viděl farmář Matt Alexander, rozhodl se mladé tele zachránit.

Elsie čekal neslavný konec, teď si však užívá šťastný život. Foto: Profimedia.cz
Tele se narodilo s pátou nohou na hlavě

Osmatřicetiletý Alexander okamžitě z aukce poslal fotky telete své snoubence, která jeho nápad ihned odsouhlasila. „Nikdo na ni nepřihazoval a její matka tam nebyla, takže by určitě nepřežila,“ uvedla Alexanderova snoubenka Maghin Davisová. Mladý pár zakoupil tele a byl dokonce schopen sehnat jeho matku, kterou koupil rovněž.

Obě zvířata teď spokojeně žijí na farmě poblíž louisianského městečka Hathaway. Noha, které vyrostla teleti z hlavy, by mohla být chirurgicky odstraněna, to ale zatím mladí farmáři neplánují. „Chceme pro Elsie to nejlepší. Možná necháme nohu odstranit, ale zákrok není bez rizika. Roste jí z hlavy, proto je tu nebezpečí infekce,“ uvedla Davisová.

Matt Alexander a Maghin Davisová

Foto: Profimedia.cz

„Momentálně ji noha nijak neomezuje. Je to jen kosmetická věc a ona se o ni moc nestará,“ dodala farmářka. Zhruba třítýdenní tele se má zatím čile k světu, žena mu přezdívá „malý spitfire“. Stejně jako každé jiné mládě je Elsie velmi zvědavá a ráda prozkoumává vše nové, vysvětlila Davisová.

Elsie trpí poruchou zvanou polymelie, jež je definována jako chorobný výskyt nadměrného počtu končetin. U skotu jde o poměrně vzácnou genetickou poruchu, která se objeví u jedno mláděte ze sta tisíc.

Elsie se svou matkou

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků