Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Těhotná ředitelka katolické školy dostala výpověď, protože si nesehnala manžela

Bývalí studenti havajské katolické školy Maryknoll se ve středu sešli před školní budovou v Honolulu, aby podpořili svou ředitelku, která v lednu ze školy odešla. Michelle Gabrielová byla podle nich donucena ze svého postu odejít, protože byla těhotná a nesehnala si manžela.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Těhotná ředitelka katolické školy dostala výpověď, protože si nesehnala manžela

Michelle Gabrielová sama katolickou školu Maryknoll v Honolulu vystudovala, posledních šestnáct let ji vedla jako ředitelka. Minulý rok se rozhodla pro umělé těhotenství, což zřizovatelům školy oznámila, když byla ve čtvrtém měsíci.

Těhotenství ředitelky, která je svobodná, bylo trnem v oku jak vedení školy, tak rodičům studentů, informovali server Hawaii News Now protestující. „Tohle není škola, ve které jsme vyrůstali. Maryknoll je o lásce, rodině a komunitě, takže když se to tohle stalo jednomu z nás, je to srdcervoucí, postěžoval si jeden z protestujících Jeremy Irvine.

Podle rodinné přítelkyně Gabrielové, škola ještě uspořádala ředitelce těhotenský večírek (tradiční baby shower) a krátce na to ji oznámila, že musí pozici opustit. Stalo se tak v lednu, to byla Gabrielová v osmém měsíci. Na Havaji dostávají rodiče, které se starají o dítě, maximálně 12 týdnů dovolené, kdy jsou placeni zaměstnavatelem. O to nyní Gabrielová přišla.

„Chceme pravdu o tom, proč musela odejít, a aby škola byla transparentní,“ uvedl Irvine. „Chápeme, že jsou lidé, kteří jsou rozhořčeni odchodem Michelle Gabrielové. Ta se však rozhodla odejít dohodou,“ uvedla v prohlášení škola. Gabrielová uvedla, že nemůže svůj odchod dle dohody komentovat.

Celý případ navíc neporušuje federální zákony o diskriminaci, neboť dle rozhodnutí Nejvyššího federálního soudu z roku 2012 tyto zákony postihující diskriminaci se nevztahují na náboženské organizace v případě volby jejich vůdců. Post ředitelky katolické školy do této kategorie spadá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků